Teise poolaasta spordistipendiumide saajad on selgunud

12.10.2021 | 13:48

2021. aasta II poolaastaks eraldati riiklik spordistipendium 81 sportlasele kogusummas 68 040 eurot. Spordistipendiume jagab Kultuuriministeerium kaks korda aastas, et hoogustada sportlikke tipptulemusi.
    • Jaga

Ühe stipendiumi suurus poolaastas on 840 eurot.  

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. Stipendiumi määramisel arvestati eelkõige olümpiaalade rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti ning sportlase professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide realiseerimisse.

2021. aasta riigieelarves on spordistipendiumide jaoks ühtekokku 125 160 eurot. Esimesel poolaastal jagas Kultuuriministeerium sportlastele stipendiumideks 57 120 eurot, teisel poolaastal 68 040 eurot. Tutvu viimaste spordistipendiumi saajatega siit.

Spordistipendiumide välja andmise aluseks on riiklike spordistipendiumide ja -preemiate määramise tingimused ja kord ja rohkem infot riiklike spordistipendiumide väljaandmise kohta saab Kultuuriministeeriumi kodulehelt.
 

Brita Tuuling

kommunikatsiooniosakonna nõunik