Sündmused

Kõik sündmused (113)

01. oktoober - 03. oktoober

Terve päev

Turu raamatumess

Turu raamatumessi selle aasta Eesti teemad on kakskeelne luule, laste detektiivlood, klassikute tõlkimine ja soomlaste vaimustus Eestist ja eriti Saaremaast. Külaliste hulgas on Valdur Mikita, kelle "Lingvistiline mets" ilmus soome keeles. Messil tutvustatakse ka Jaan Kaplinski luulekogu tõlget.

01. oktoober

Terve päev

Naima Neidre akvarellinäitus Helsingis

Eesti Suursaatkonnas Helsingis avatakse Naima Neidre akvarellinäitus “Nagu kivid voolavas vees”, mis jääb avatuks aasta lõpuni.

29. september

Terve päev

Kultuurkapitali nõukogu

Kultuuriminister Anneli Ott juhib Eesti Kultuurkapitali nõukogu koosolekut.

28. september

Terve päev

Konrad Mägi retrospektiivnäitus

Espoo moodsa kunsti muuseumis avatakse Konrad Mägi (1878-1925) mahukas retrospektiivnäitus, mis jääb avatuks kuni 23. jaanuarini 2022. Näituse ajal toimub mitmeid lisaprogramme: giidituurid, muusika- ja kirjandustunnid ning vestlused kunstiekspertidega. Kuraator on EMMA direktor Pilvi Kalhama ja näitus toimub koostöös Kumu kunstimuuseumiga.

27. september

Terve päev

Riigikogu kultuurikomisjoni istung

Kultuuriminister Anneli Ott osaleb Riigikogu kultuurikomisjoni istungil teemal „Sidusa Eesti arengukava 2030“.

23. september - 25. september

Terve päev

Veneetsia arhitektuuribiennaal

Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits sõidab visiidile Veneetsia arhitektuuribiennaalile. Visiidi fookuses on kantsleri osalus Eesti näituse „Plats! Väärikas kahanemine“ programmis toimuval seminaril koos KOV esindajatega. Kantslerit saadavad arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska ja välissuhete osakonna nõunik Reet Palis.

23. september

Terve päev

Transpoesie avamine Brüsselis

Brüsselis Citizen Gardenis avatakse kell 18.00 Euroopa keelelist mitmekesisust rõhutava Transpoesie luuleprojekt koostöös EL Readr projektiga. Luuleõhtu raames astuvad üles Sloveenia, Hollandi, Soome ja Andaluusia luuletajad. Eestit esindab sel aastal projektis Doris Kareva, kelle luuleõhtu toimub 7. oktoobril.

22. september

Terve päev

Riigikogu infotund

Kultuuriminister Anneli Ott osaleb Riigikogu infotunnis.

22. september

Terve päev

un/mute näitus New Yorgis

un/mute on 2020. ja 2021. aastal Euroopa riikide ja New Yorgi loovisikute vahel online-is sündinud koostööprojektide näitus New Yorgi kahes kultuuriorganisatsioonis – Austrian Cultural Forumis ja Undercurrent galeriis. Osaleb 28 loovisikut. Eestit esindab Terttu Uibopuu (video) ja Olesja Katsanovskaja-Münd (installatsioon). Näitus jääb avatuks kuni 7. jaanuarini 2022.

21. september

Terve päev

EUreadr teine avaüritus Brüsselis

EUNIC Brüsseli, Sloveenia kui EL Nõukogu eesistuja ja EL Kirjandusauhinna koostöös toimub kirjandust ja lugemist propageeriva projekti EUreadr teine avaüritus Wiertzi muuseumi aias Citizens Garden. Eestit esindab projektis Paavo Matsini teos „Gogoli disko“, mis on võitnud EL Kirjandusauhinna.

20. september

Terve päev

Riigikogu kultuurikomisjoni istung

Kultuuriminister Anneli Ott osaleb Riigikogu kultuurikomisjoni istungil, kus tutvustab Vabariigi Valitsuse seisukohti menetluses oleva Eesti Rahvusringhäälingu seaduse muutmise seaduse eelnõu osas.

19. september

Terve päev

Ida-Virumaa kultuurikoostöö

Kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri Piret Hartmani kohtumine muusiku ja kultuurikorraldaja Oleg Pissarenkoga teemal Ida-Virumaa kultuurikoostöö.

17. september

Terve päev

EFTA gala

Kultuuriminister Anneli Ott osaleb Eesti filmi- ja teleauhindade galal Alexela kontserdimajas, kus annab üle auhinna panuse eest televaldkonda.