Rahvusvaheline tegevus

Kultuuriministeerium tutvustab Eesti disaini välismaal tihedas koostöös Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Disainikeskusega.

Eesti Disaini Maja

Disainivaldkonna arendamiseks on Eesti Disainerite Liit asutanud Eesti Disaini Maja, mis edendab Eesti autoridisaini müüki nii kohalikul kui ka välisturul, algatab uusi tootearendusi ja ekspordib kvaliteetset Eesti tootedisaini. Eesti aktiivne koostööpartner on Soome – koos on loodud palju uusi projekte ja tooteid. Rohkesti ühiseid tegevusi on Eestil ka Prantsusmaaga. Vaata lisa Eesti Disaini Maja kodulehelt.

Tallinn Design House

Tallinn Design House on Eesti disaini esitlus- ja ostukeskkond Rotermanni kvartalis. Esindusruumis on unikaalne väljapanek Eesti disaini moest mööblini. Vaata lisa Tallinn Design House kodulehelt.

Eesti disaini ülevaatenäitus „Size Doesn't Matter“

Eesti Disainerite Liit on Eesti disaini välisriikides tutvustamiseks välja töötanud kontseptsiooni „Size Doesn't Matter“, milles vastandatakse maa väiksust disainerite tihedusele ja saavutuste rohkusele. Ülevaatenäitus koosneb kvaliteetsetest ja väikese tiraažiga toodetest, põhiliselt autoridisaini parimatest näidetest ja uuenduslikest tööstustoodetest. Väljapanekus on kodusisustustooteid, nagu näiteks kangaid, mööblit, valgusteid, keraamikat ja klaasi, aga ka rattaid, moeaksessuaare ning valik pakendi- ja raamatudisaini. Esindatud on ligi 60 disainerit. 

Esimest korda toimus näitus „Size Doesn't Matter“ 24. aprillist kuni 25. maini 2014 Belgias Brüsseli disainigaleriis Design Vlaanderen.

Viimati uuendatud 20.09.2020