Kultuuripreemiate laureaadid

Igal aastal annab Eesti riik välja kolm kultuuripreemiat pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis preemiat eelmisel kalendriaastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest.

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

EHA KOMISSAROV
TIIT PÄÄSUKE
ENN SÄDE

2020. aasta loomingulise tegevuse eest

JIRI TINTERA - silmapaistva tegevuse eest Valga linnaarhitektina – riigi üürimajade programmi raames muinsuskaitsealuse nn lõvipeadega maja taastamine ja kohandamine munitsipaalüürimajaks;
FLO KASEARU - isikunäituse „Ohustatud liigid“ eest Tartu Kunstimuuseumis, isikunäituse „Eriolukord“ eest Kumu kunstimuuseumis ja Pärnu Naiste Tugikeskuse lugudest raamatu „Vangerdused“ eest;
EERO EPNER - väljapaistva ja mitmekülgse loomingulise tegevuse eest 2020. aastal;
JAAK SOOÄÄR - viljaka ja väljapaistva loomingulise tegevuse eest 2020. aastal;
EPP LANKOTS JA TRIIN OJARI - näituse ja raamatu „Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“ koostamise eest.

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

PAUL-EERIK RUMMO
RUTT HINRIKUS
TOOMAS REIN

2019. aasta loomingulise tegevuse eest

KRISTJAN RANDALU rahvusvaheliselt silmapaistval tasemel loomingulise töö ja aktiivse kontserttegevuse eest 2019. aastal;
VALLO TOOMLA, ERIK PÕLLUMAA, MART KESSEL-OTSA ja KAIE-ENE RÄÄK dokumentaalfilmi „Marju Lepajõe. Päevade sõnad“ loomise eest;
TANEL TOOM meisterliku töö eest mängufilmi „Tõde ja õigus“ loomisel;
JAAGUP ROOMET kunstnikutöö eest mängufilmis „Tõde ja õigus“;
TIINA LOKK-TRAMBERG külastajarekordid püstitanud 23. Pimedate Ööde filmifestivali korraldamise eest.

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

LEELO TUNGAL
VIIVI LUIK
FRED JÜSSI

2018. aasta loomingulise tegevuse eest

KRISTJAN SUITS 2018. aastal tehtud tööde eest, mis hõlmavad lava-, kostüümi-, valgus- ja videokujundusi, näituse- ning kontserdikujundusi;
GRETA KOPPEL näituse „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“ kureerimise ja vastavasisulise raamatu koostamise eest;
JUHAN ROHTLA, KOIT OJALIIV, JOEL KOPLI ja EIK HERMANN Eesti Kunstiakadeemia uue hoone õnnestunud arhitektuurse lahenduse eest;
OLGA PRIVIS silmapaistva loomingulise tegevuse eest 2018. aastal;
MARKO MÄETAMM silmapaistva loomingulise tegevuse eest 2018. aastal.

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

AINO PERVIK
MERLE KARUSOO
ANU RAUD

2017. aasta loomingulise tegevuse eest

MÄRT-MATIS LILL ooperi „Tulleminek“ eest;
JÜRI OKAS näituse „Jüri Okas“ eest ning samuti kestva kõrgvormi tunnustusena;
KRIS LEMSALU esinemiste eest Performa17 kunstibiennaalil New Yorgis, David Roberts Art Foundationi 10. aastapäeva sündmustel Londonis ning rahvusvahelise näitusetegevuse eest 2017. aastal;
GUIDO KANGUR rollide eest lavastustes „Kolm talve“,  „Ivanov“ ja „Pärast proovi“;
MART KANGUR luulekogu „Liivini lahti” ning tõlke eest prantsuse filosoofide Gilles Deleuze`i ja Félix Guattari teosest „Anti-Oidipus. Kapitalism ja skisofreenia”.

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

NEEME JÄRVI
LEMBIT ULFSAK 
KALLE KASEMAA 

2016. aasta loomingulise tegevuse eest

MARI-LIIS LILL JA PAAVO PIIK- ühislavastuse „Teisest silmapilgust“ eest
KADRI VOORAND- albumi „Armupurjus“, aktiivse kontserttegevuse nii Eestis kui ka välismaal, vokaalansambli Estonian Voices juhtimise ja kava „Kummardus Veljo Tormisele“ eest
SVEN GRÜNBERG - juubelihooaja ja -kontsertide „Autoportreed“ eest
VOX CLAMANTIS - 20. hooaja ja Arvo Pärt „The Deer´s Cry“ albumi eest
KADRI MÄLK - kahe isikunäituse ja raamatu „Testament“ eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

JAAN KAPLINSKI
ÜLO VILIMAA
VELJO KAASIK

2015. aasta loomingulise tegevuse eest

ANDREI IVANOV - väljapaistvate loominguliste saavutuste eest 2015. aastal
MAARIKA VAARIK - rollide eest Teater NO99 lavastustes 2015. aastal
MIKK ÜLEOJA ja EESTI RAHVUSMEESKOOR - väljapaistvate loominguliste saavutuste eest 2015. aastal
TANEL VEENRE - väljapaistvate loominguliste saavutuste eest 2015. aastal
TÕNU KÕRVITS - teose "Lageda laulud" eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

ENE MIHKELSON
KALJU KOMISSAROV
RAUL MEEL

2014. aasta loomingulise tegevuse eest

JÜRI REINVERE - Norra Rahvusooperis esietendunud ooperi "Peer Gynt" eest
LEMBIT PETERSON, LILJA BLUMENFELD, MARIUS PETERSON, TIINA MÖLDER, RENE LIIVAMÄGI ja SANDER PÕLDSAAR - lavastuse "Joobnud" eest
MARTTI HELDE - filmi "Risttuules" eest
HENDRIK LINDEPUU - loomingulise tegevuse eest 2014. aastal
OLGA PÄRN ja PRIIT PÄRN - animafilmi "Lendurid koduteel" eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

ESTER MÄGI
TOIVO-PEEP PUKS
ENN PÕLDROOS

2013. aasta loomingulise tegevuse eest

AIN ANGER - rahvusvahelise tegevuse ja kõrgetasemeliste rollide eest Rahvusooperis Estonia
IVO LILL - näitusetegevuse eest 2013. aastal
ANU RAUD - näituse "Eesti asi" eest
MATI SIRKEL - raamatute "Saksa Ordu ajalugu (Klaus Militzer), "Nii taevas kui ka maa peal" (Werner Bergengruen), "Vergiliuse surm" (Hermann Broch), "Vanad meistrid" (Thomas Bernhard) tõlkimise eest
ERKKI-SVEN TÜÜR - klarnetikontserdi "Ekstaatiline palverändur" ja sümfoonia "De Profundis" eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

ERI KLAS
KAARIN RAID
TÕNIS VINT

2012. aasta loomingulise tegevuse eest

VLADIMIR ANŠON - lavastuse "Nelipühad" ja "Onu Vanja" kunstilise teostuse eest
EHA KOMISSAROV - näituse "Mood ja külm sõda" kureerimise eest
JAAK LÕHMUS - programmi "Eesti film 100" läbiviimise ning 35-osalise ETV saatesarja "Kaadris" loomise ja toimetamise eest
JAAN-EIK TULVE - loomingulise tegevuse eest 2012. aastal ning albumi "Filia Sion" eest
KATRIN KOOV, INDREK PEIL, SIIRI VALLNER, HANNES PRAKS - Tartu Ülikooli Narva Kolledži uue hoone arhitektuurse lahenduse ja sisekujunduse eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

HELLAR GRABBI
JAAN RÄÄTS
JAAN TOOMING

2011. aasta loomingulise tegevuse eest

TÕNU KÕRVITS -  loomingulise tegevuse eest
ANU LAMP - osatäitmise eest lavastuses "Amy seisukoht"
TIIT PÄÄSUKE - väljapaistva näitusetegevuse eest
MARI VALLISOO - kogumike "Koidutäht koolivihikus" ning "Tabamatu taoalävel eest
ARVO VOLMER - Richard Wagneri ooperi "Parsifal" muusikalise teostuse eest"

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

TIIA-ESTER LOITME
MAI-ESTER MURDMAA
REIN RAAMAT

2010. aasta loomingulise tegevuse eest

OLAV EHALA - loomingulise tegevuse eest 2010. aastal
TIIT OJASOO, ENE-LIIS SEMPER ja EERO EPNER - Teater NO99 suurprojekti "Erakonna "Ühtne Eesti" suurkogu" eest
VIIVI LUIK - raamatu "Varjuteater" eest
MAARJA KASK, RALF LÕOKE, KARLI LUIK, KRISTIINA ARUSOO ja MARGIT ARGUS - Sõmeru keskusehoonearhitektuurse lahenduse ja sisekujunduse eest
AIVAR TOMMINGAS - osatäitmiste eest lavastuses "Huntluts", "Maetud laps", "Vihmamees", "Ninasarvik Otto" ja "Quevedo" teatris Vanemuine

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

LEILA PÄRTELPOEG
LEA TORMIS
ANDRES SÖÖT

2009. aasta loomingulise tegevuse eest

NIKOLAI ALEKSEJEV - loomingulise tegevuse eest 2009. aastal
VALLO KEPP - filmide "Uku Masingu maastikud" ja "Üheteistkümnes kiri" eest
MARKO MÄETAMM - loomingulise tegevuse eest 2009. aastal
TÕNU ÕNNEPALU - raamatute "Kevad ja suvi ja", "Paradiis" ja tõlke raamatule "Tubakapood" eest
EERO ENDJÄRV, PRIIT PENT, ILLIMAR TRUVERK, 
MATTIAS AGABUS, KRISTI LENTS ja HANNELOORE KÄÄRAMEES - Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu hoone projekteerimise ja sisekujunduse eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

ELLEN NIIT
ARVO PÄRT
AARNE-MATI ÜKSKÜLA

2008. aasta loomingulise tegevuse eest

TÕNU KALJUSTE ja PEETER JALAKAS – lavastus “Eesti meeste laulud” eest
ELMO NÜGANEN – suurprojekti “Tagasi Vargamäele” idee ja teostus ning lavastus “Wargamäe Wabariik” eest
INDREK PEIL ja SIIRI VALLNER – Tartu Lotte lasteaia arhitektuurne lahendus eest
MARKO RAAT – dokumentaalfilmi “Toomiku film” eest
MARI TARAND – mälestusteraamatu “Ajapildi sees” eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

MADIS KÕIV
REIN MARAN
VALTER OJAKÄÄR

2007. aasta loomingulise tegevuse eest

AARNE SALUVEER jaMAIDO SAAR - X noorte laulu- ja tantsupeo "Ilmapuu lävel" eest
ERKKI-SVEN TÜÜR, DMITRI BERTMAN, ARVO VOLMER, NEEME KUNINGAS ja ENE-LIIS SEMPER - ooperi "Wallenberg" eest
ILMAR RAAG - mängufilmi "Klass" eest
ANTS SOOTS - Veljo Tormise teoste plaadistamise eest
OTT KADARIK, VILLEM TOMISTE ja MIHKEL TÜÜR - Rotermanni kvartali linnamajade projekteerimise eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

ITA EVER
EINO TAMBERG
MATS TRAAT

2006. aasta loomingulise tegevuse eest

ANTS HEIN, IVAR LEIMUS, RAIMO PULLAT ja ANTS VIIRES – entsüklopeedilise suurteose "Johann Christoph Brotze Estonica" eest
TÕNU KALJUSTE – Veljo Tormise kooritsükli "Naistelaulud" Naissaarel eest
MERLE KARUSOO – lavastuste "Under", "Täna me ei mängi" ja "Küpsuskirjand" eest
ANDRUS KIVIRÄHK – raamatute "Leiutajateküla Lotte" ja näidendid "Sürrealistid" ja "Teatriparadiis" eest
MAI LEVIN – näituste "Ühest sajandist teise. Kristjan ja Paul Raud" ja "Vene valitsejad. Valitsejaportreed Eesti kunstikogudest" ning näitusekataloogide eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

JAAN KROSS
JAAK SOANS

2005. aasta loomingulise tegevuse eest

MARE AUN – kolme kogumiku "Setumaa. Uurimusi arheoloogiast, numismaatikast, etnoloogiast ja ajaloost" (2003, 2004, 2005) eest
DORIS KAREVA – luulekogu "Aja kuju" eest
KRISTA KODRES – raamatu "Eesti kunsti ajalugu 2 1520-1770" eest
ANDRES UIBO – topelt CD "56 Eesti rahvalaulutöötlust orelile" ja 2005. aasta loomingulise tegevuse eest
PEKKA VAPAAVUORI – Eesti Kunstimuuseumi uue peahoone Kumu projekteerimise eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

DEBORA VAARANDI
MIKK MIKIVER

2004. aasta loomingulise tegevuse eest

DAVID VSEVIOV – raadiosaadete sarja "Müstiline Venemaa" ja raamat "Bütsantsi keisrid" eest
ENN SÄDE – tõsielufilmi "Jüri see mulk ehk mis tuul müürile..." eest
HELENA TULVE – 2004. aasta heliloomingu eest
PEETER ULAS – ülevaatenäituse "Kujundite kasvamise lugu" eest
VELJO TORMIS, TÕNU KALJUSTE, PEETER JALAKAS, AKI SUZUKI, ENAR TARMO ja REET AUS – lavastuse "Eesti ballaadid" eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

HERTA ELVISTE
VELLO SALO  

2003. aasta loomingulise tegevuse eest

OLARI ELTS – kontserttegevuse eest 2003. aastal
HANNES KALJUJÄRV – näitlejaloomingu eest 2003. aastal
LEO ROHLIN – Keraamika käsiraamatu ja näituse "Klassikud" eest
VILJANDI PÄRIMUSMUUSIKA FESTIVALI TOIMKOND (Piret Aus, Liina Härm, Ülle Jantson, Ants Johanson, Pille Kirsimäe, Ando Kiviberg, Krista Sildoja ja Tarmo Tähepõld)
AARNE ÜKSKÜLA – osatäitmiste eest VAT Teatri lavastuses "Teener", Linnateatri lavastuses "Isad ja pojad" ning "Kuritöö ja karistus"

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

KUNO ARENG  
HANDO RUNNEL  

2002. aasta loomingulise tegevuse eest

JÜRI KERMIK – raamatu "A. M. Luther 1877-1940. Materjalist võrsunud vormiuuendus" eest
TÕNU LUIK – raamatu "Filosoofiast kõnelda" eest
TÕNIS MÄGI – kontsertkava "pÜhendus" ja DVD plaadi eest
AIN LUTSEPP – osatäitmiste eest Eesti Draamateatri lavastustes "Kopenhaagen", "Kummikauplejad" ja "Rahauputus"
ENE-LIIS SEMPER – näituste eest 2002. aastal

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

AIN KAALEP
VELJO TORMIS

2001. aasta loomingulise tegevuse eest

MAILE GRÜNBERG – isiknäituse "Red" Tallinna Kunstihoones eest
REIN ZOBEL – monograafia "Tallinn (Reval) keskajal" eest
HALJAND UDAM – raamat "Orienditeekond", esseed ja uurimused eest
MATI UNT – 2001. aasta lavastuste: "Kirsiaed" Teatris "Vanemuine", "Kadunud poeg" Eesti Draamateatris, "Majahoidja" Rakvere Teatris eest
ARVO VOLMER – kontserttegevuse eest 2001. aastal: "Joonase lähetamine" Prantsuse Rahvusorkestriga, E. Tubina sümfooniate ettekanne ja plaadistamine ERSO-ga

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

VIVE TOLLI

2000. aasta loomingulise tegevuse eest

ANDRES EHIN – koondkogu "Alateadvus on alatasa purjus" eest
IVARI ILJA – 2000. aasta kontserttegevuse eest
KAIE KÕRB – nimiosa täitmise eest R. Štšedrini balleti "Anna Karenina" lavastuses Rahvusooperis "Estonia"
ANDRUS KÕRESAAR ja RAIVO KOTOV – Eesti paviljoni arhitektuurse lahenduse eest Hannoveri maailmanäitusel EXPO 2000
TOOMAS REIN – Otepää Gümnaasiumi juurdeehituse arhitektuurse lahenduse eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

VALVE PORMEISTER

1999. aasta loomingulise tegevuse eest

JAAN ISOTAMM - luulekogu "Mina Jonny B. Tekste 1967-1974" eest
ANDO KESKKÜLA - Veneetsia bienaalil esinemise, näituse ja konverentsi "Interstanding" kureerimise eest
PAUL MÄGI - ooperite "Näikineid" ja "Süda", balleti "Kratt" ettevalmistamise ja dirigeerimise, ooperi "Cyrano de Bergerac" video ja plaadi salvestuse, ooperi "Nabucco" plaadi salvestuse, NYYD festivalil dirigeerimise ja 11 etenduse "Carmen" dirigeerimise eest Rahvusooperi gastrollidel Belgias
ELMO NÜGANEN - F. Dostojevski "Kuritöö ja karistuse" ning W. Shakespeare'i "Hamleti" lavastamise eest Tallinna Linnateatris
JAAN TOOMIK - esinemise eest näitustel "After the Wall" Stockholmis, "Hinge aeg" ja "Eesti energia" Rotermanni Soolalaos, NEAR and ELSEWHERE Londonis, isikunäituse eest Vaal Galeriis ja "AROUND the GOYOTE" Chicagos

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

HUGO LEPNURM (postuumselt)

1998. aasta loomingulise tegevuse eest

SULEV KEEDUS, MADIS KÕIV, EVALD AAVIK, REIN KOTOV ja ROLAND KOLMAN – filmi „Georgica“ eest
ERI KLAS – kontsettegevuse ja oluliste muusikaürituste initsieerimise eest
JAAN KROSS – romaani „Paigallend“ eest
LEMBIT PETERSON – lavastuste „Antigone“, „Pelleas ja Melisande“, „Väikesed komöödiad“ ning „Harjumuse jõud“ eest Theatrumis ja Eesti Draamateatris
EINO TAMBERG – Neljanda sümfoonia eest

1997. aasta loomingulise tegevuse eest

MERLE KARUSOO – järjepideva loomingulise tegevuse eest dokumentaalse teatri viljelemisel, uurimisel ja arendamisel ning 1997. aasta lavastuste „Kured läinud, kurjad ilmad“ (Eesti Draamateatris), „Laste riskiretk“ (VAT Teatris) ja „Sügis 1944“ (Viljandi Kultuurikolledžis) eest
MADIS KÕIV – kogumiku „Kolm näitemängu“ ja näidendi „Peiarite õhtunäitus“ (Eesti Draamateatris) eest
RAUL MEEL – isikunäituse eest Tallinna Kunstihoones
KADRI MÄLK – personaalnäituse „Varju piir“ (Rotermanni Soolalaos) ja rahvusvahelise ehetenäituse „Millenium 2“ kureerimise eest
ARVO PÄRT – CD „Beatus“ eest

1996. aasta loomingulise tegevuse eest

TÕNU KALJUSTE ja EESTI FILHARMOONIA KAMMERKOOR – kontserditurnee eest viieteistkümnes Eesti maakonnas ning esinemiste eest Suurbritannias toimunud festivalidel Vale of Glamorgan ja Baltic Arts
LEONHARD LAPIN – nelja personaalnäituse ja koguteose „Pimeydestä valloon“ eest ning osavõtu eest näitustest „Personaalne aeg“ Varssavis ja Peterburis ning „From Gulag to Glasnost“ New Yorgis
KALJO PÕLLU – elutöönäituse eest Tallinna Kunstihoones ja Vaal Galeriis toimunud maalinäituse eest
ENN SOOSAAR – tõlkeloomingu (nt. E.L. Doctorow „Billy Bathgate“) eest
ERKKI-SVEN TÜÜR – 1996. aasta esiettekannete ning heliplaatidel „Achitectonics“ ja „Crystallisatio“ jäädvustatud loomingu eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

ESTER MÄGI
JÜRI JÄRVET (postuumselt)

1995. aasta loomingulise tegevuse eest

Teatri alal:
ELMO NÜGANEN – lavastuste „Kolm musketäri“ ja „Pianoola ehk mehaaniline klaver“ eest
KAIE KÕRB – esinemise eest lavastustes „Luikede järv“, „Carmina burana“, „Tuhkatriinu“jm.
Muusika alal:
LEPO SUMERA – 5. sümfoonia eest
MARI VIHMAND, ALO MATTIISEN, RAIMO KANGRO ja PEETER JALAKAS – NYYD-festivalil esmaettekandele tulnud kolme lühiooperi eest
Kunsti alal:
EDGAR VALTER – lasteraamatute („Pokuraamat“ jm.) illustreerimise eest
HELENE KUMA – pikaajalise ja silmapaistva uurimistegevuse eest
LEMBIT SARAPUU – retrospektiivnäituse eest Tartu Kunstimuuseumis
Kirjanduse-kirjastamise alal:
IVAR GRÜNTHAL – luule valikkogu „Neitsirike“ eest
ARNOLD RAVEL – töö eest Põhjamaade kirjanduse tõlkimisel ja redigeerimisel
VAINO VAHING – valikkogu „Kaunimad jutud“ eest
Rahvakultuuri alal:
INGRID RÜÜTEL – rahvusvahelise folkloorifestivali „Baltika ’96“ kunstilise juhtimise eest
ANTS SÖÖT – silmapaistva töö eest koorijuhina ning seoses Eesti Koorijuhtide Naiskoori eduka esinemisega rahvusvahelisel konkursil Arnhemis
Arhitektuuri alal:
JÜRI OKAS – väljaande „Väike moodsa arhitektuuri leksikon“ eest
Filmi alal:
PRIIT PÄRN ja JANNO PÕLDMA – joonisfilmi „1895“ loomise eest

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

VELJO TORMIS

1994. aasta loomingulise tegevuse eest

Teater:
AIN LUTSEPP
ELDOR RENTER
Muusika:
HUGO LEPNURM
JAAN RÄÄTS
Rahvakultuur:
VAIKE REEMAN
KALJU RUUVEN
Kirjandus:
AIN KAALEP
Kunst:
RAUL MEEL
ANU LIIVAK
Arhitektuur:
ROMAN SMUSKIN
REIN LUUP
HEINZ MÜLLER
Disain:
BRUNO TOMBERG
Film:
JANNO PÕLDMA

Pikaajalise loomingulise tegevuse eest

Peapreemia
JAAN KROSS

Preemia elutöö eest
KARL TIHASE

1993. aasta loomingulise tegevuse eest

VEERA HIRSIK – setu kultuuri edendamise eest
LEV GUSSEV – muusikakultuuri arendamise eest
ANDRES LANGEMETS – publitsistika eest
ILMAR VENE – publitsistika eest
SVEN GRÜNBERG – CD salvestuse eest
MADIS KÕIV – lavakirjanduse eest
SULEV KEEDUS – "In Paradisum" eest
RIHO UNT – "Kapsapea“ eest
VAIKE SARV – rahvamuusika antoloogia CD eest
TARTO VÕRO VAIMU SELTS – raamatu koostamise eest
PRIIT PEDAJAS – lavastajatöö eest ("Tagasitulek isa juurde")
VELLO HELK –taanikeelse Eesti ajaloo eest
ARNE MIKK – lavastajatöö eest ("Boheem")

1992. aasta loomingulise tegevuse eest

MAI-ESTER MURDMAA – ballettilavastuste „Don Juani mäng“ ja „Võlumandariin“ eest
ELLE VUNDER – etnograafilise raamatu „Eesti rahvapärane taimornament tikandis“ eest
JÜRI OKAS – kunstiloomingu eest
LEPO SUMERA – heliteoste IV sümfoonia ja „Mäng kahele“ eest
DORIS KAREVA – luulekogu „Maailma asemel“ eest

1991. aasta loomingulise tegevuse eest

TÕNU KALJUSTE – Ida ja Lääne ühislaulupeo „Laulusillad“ ning oratooriumide ja kantaatide nädala patroonile ja ühele dirigendile
JÜRI KASK – personaalnäituse eest Tallinna Kunstihoones
ERI KLAS – kontserttegevuse eest ja muusika propageerimise eest rahvusvahelises ulatuses
KAIE KÕRB – nimiosa eest lavastuses „Preili Julie“
VIIVI LUIK – romaani „Ajaloo ilu“ eest

1990. aasta loomingulise tegevuse eest

ANSAMBEL „CAMERATA TALLINN“ (LEILI TAMMEL, MATI KÄRMAS, HEIKI MÕTLIK, JAAN ÕUN) – eduka kontserttegevuse eest 1990. aastal
RENITA JA HANNES LINTROP – filmi „Šurale“ eest
URMAS SISASK – „Missa“ ja kooritsükli „Gloria Patri“ eest
ERKKI-SVEN TÜÜR – oratooriumi „Lumen et cantus“ eest
TÕNIS VINT – Hollandis toimunud kunstinäituse ja noorte kunstnike õpetamise eest

Viimati uuendatud 01.04.2021