Veel kahe nädala jooksul saab esitada kandidaate riigi kultuuri- ning spordipreemiate määramiseks

28.12.2015 | 17:25

Kultuuriministeerium ootab kandidaate 2015. aasta Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks veel 10. jaanuarini. Avaldused tuleb Kultuuriministeeriumile esitada posti teel või digitaalselt allkirjastatuna.
    • Jaga

Kultuuriministeerium ootab kandidaate 2015. aasta Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ja spordipreemiate määramiseks veel 10. jaanuarini. Avaldused tuleb Kultuuriministeeriumile esitada posti teel või digitaalselt allkirjastatuna.

Tava kohaselt määratakse kolm kultuuripreemiat pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest. Viis preemiat antakse väljapaistvate tööde eest möödunud aastal. Ettepanekuid kultuuripreemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia varasemad laureaadid või omavalitsused ning teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest ning kuus preemiat 2015. aasta tulemuste eest. Ettepanekuid võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.

Avaldused palume saata Kultuuriministeeriumisse (Suur-Karja 23, 15076 Tallinn) või digitaalselt allkirjastatuna preemia@kul.ee.

Olulised kuupäevad

• Avaldused peavad olema laekunud 10. jaanuariks 2016
• Esitatud kandidaadid avalikustatakse 1. veebruariks (kultuuripreemiate seaduse paragrahv 5 lõige 3)
• Valitsus langetab otsused laureaatide kohta vastavalt komisjonide ettepanekutele
• Preemiad antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva ajal

Mullu, 2015. aastal pälvisid kultuuripreemia pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest kirjanik Ene Mihkelson, lavastaja Kalju Komissarov ja kunstnik Raul Meel. Kõiki tunnustatuid saab vaadata siit.

Spordivaldkonnas  määrati elutööpreemia laureaatideks spordielu arendaja ja korraldaja Enn Tasalain ning endine tippsportlane Jaak Uudmäe. Kõiki tunnustatuid saab vaadata siit.

Lisainfo kultuuripreemiate kohta
Regina Viljasaar
Kultuuriministeeriumi kunstide osakond
tel 628 2237
regina.viljasaar@kul.ee

Lisainfo spordipreemiate kohta
Malle Englas
Kultuuriministeeriumi spordiosakond
tel 628 2260
malle.englas@kul.ee

Meelis Kompus

Kommunikatsiooniosakonna juhataja