Riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate saab esitada veel kahe nädala jooksul

29.12.2014 | 15:16

Kultuuriministeerium ootab kuni 10. jaanuarini kandidaate 2014. aasta Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ning spordipreemiate määramiseks.
    • Jaga

Kultuuriministeerium ootab kuni 10. jaanuarini kandidaate 2014. aasta Eesti Vabariigi kultuuripreemiate ning spordipreemiate määramiseks.

Kolm kultuuripreemiat määratakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis preemiat 2014. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest. Ettepanekuid preemia määramiseks võivad esitada loomeliidud, preemia senised laureaadid või kohalikud omavalitsused ning teised juriidilised isikud, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus.

Kaks spordipreemiat määratakse elutöö eest ning kuus preemiat 2014. aasta tulemuste eest. Ettepanekuid preemiate kandidaatide kohta võivad teha ministeeriumid, maavalitsused, kohalikud omavalitsused, spordiorganisatsioonid ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.

Avaldused tuleks saata digitaalselt allkirjastatuna aadressile preemia@kul.ee või aadressile Kultuuriministeerium, Suur-Karja 23, 15076 Tallinn.

Möödunud aastal said kultuuri elutööpreemia helilooja Ester Mägi, režissöör Toivo-Peep Puks ja kunstnik Enn Põldroos. Spordi elutööpreemiate laureaadid olid teeneline sporditegelane Heino Jeret ja korvpalliarendaja Jaak Salumets.

Katrin Arvisto

nõunik