Kultuuripoliitika arengusuundade väljatöötamine jätkub valdkondlike aruteludega

30.12.2011 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Kultuuriministeerium koostöös valdkonna esindajatega alustas sel suvel Eesti kultuuripoliitika arengusuundade väljatöötamist aastani 2020. Selle aasta lõpus toimus esimene ulatuslikum kaasamise ring, kus koguti ettepanekuid dokumendi struktuuri täiendamise ja muutmise kohta ning 2012. aasta alguses algavad üksikasjalikumad arutelud valdkondades.

Juhtrühma liikme, Kultuuriministeeriumi arendus- ja personaliosakonna juhataja Jorma Sarve sõnul oli selle protsessi tänavusi olulisemaid ettevõtmisi novembris Haapsalus toimunud Eesti Kultuuri Koja foorum, mille läbivaks teemaks kujuneski kultuuripoliitika edasiste arengute üle arutlemine. Samuti oli see hea võimalus tutvustada dokumendi struktuuri ning anda infot lähiaja tegevuste kohta. „Teiseks avasime veebilehekülje www.kultuuripoliitika.ee, kuhu on koondatud kõik oluline info arengusuundade koostamise kohta, sealhulgas on töödokumendid, taustamaterjalid ja palju muud,“ märkis ta.

Juhtrühma liikme Jorma Sarve sõnul on plaanis kogutud arvamused suvel tervikuks koondada ning välja töötada esimene täisversioon, mida saab aasta teises pooles koostöös kõikide huvilistega täpsustada. Eesmärgiks on jõuda 2012. aasta lõpuks sinnamaale, et aastal 2013 toimuks dokumendi edasine arutelu juba parlamendis.

Kultuuripoliitika arengusuundade väljatöötamise juhtrühma kuuluvad lisaks Kultuuriministeeriumi esindajatele Eesti Kultuuri Koja, Riigikantselei, Rahandusministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt määratud liikmed.

Kevadel jõustunud Vabariigi Valitsuse tegevusprogramm 2011-2015 näeb ette kultuuripoliitika aluspõhimõtete ülevaatamist. Viimane arutelu, mis viis vormistatud tervikdokumendini, toimus aastal 1998 ning ootus uuendatud seisukohtade järele on pidevalt kasvanud.

Kultuuriministeerium

-