Kultuuriminister Margus Allikmaa osaleb Põhjamaade kunsti- ja kirjandusfestivalil Prantsusmaal

21.11.2002 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Kultuuriminister Margus Allikmaa viibib 22.-24. novemrini Prantsusmaal Caenis, kus toimub XI Põhjamaade kunsti- ja kirjandusfestivalil "Les Boréales". Kultuuriministrit saadab Prantsusmaa visiidil ministri nõunik Tõnu Seil.   

Minister Allikmaa osaleb ja juhatab sisse ümarlaua teemal "Põhjamaa Eesti Euroopa lävel", kus osalevad Arvo Pärt, Jaan Kaplinski, Marek Tamm ning Prantsuse kultuuriinimesed. Kultuuriminister viibib ka Pärdi teostele pühendatud kontserdil "Carte blanche", mis toimub Notre-Dame-de la Glorette´i kirikus.

Kultuuriminister kohtub Caenis veel Alam-Normandia maavalitsuse kultuurkomisjoni ja Kirjanduskeskuse presidendi Henri-Louis Védiéga, kohtumisel osalevad veel Eesti Vabariigi suursaadik Prantsusmaal Andres Talvik, ministri nõunik Tõnu Seil, Pariisi Eesti Instituudi direktor Anneli Kavald, Islandi suursaadik, Põhjamaade ning Läti saatkonna  kultuuriataðeed, Soome ja Rootsi kultuurikeskuste direktorid, Erkki-Sven Tüür, Jaan-Eik Tulve, Helena Tulve, festivali kuraator Jérome Rémy, orkestri "Ensemble" dirigent Dominique Debart ja direktor Emmanuelle Dormoy.

1.- 30. novembrini toimub Caenis, Alam-Normandias XI Põhjamaade kunsti- ja kirjandusfestival "Les Boréales". Novembrikuu viimane nädal on tervikuna pühendatud Eesti kultuuri tutvustamisele. Sellest võtab Eesti Instituudi kaasfinantseerimisel osa mitmeid Eesti kirjanikke, heliloodijaid muusikuid ja filmitegijad, korraldatakse näitusi ja toimub kontserte. Festivali puhul on ka välja antud mitmeid eesti kirjanduse tõlkeid. Tegu on selle sügise suurima kultuurifestivaliga Prantsusmaal.

Kultuurifestivali ürituste põhikajastajateks Prantsusmaal on "Le Monde" kultuurilisa "Le Monde de la Musique", päevalehe "Ouest France" ja "Liberté", muusikaajakirja "Diapason" ajakirjanikud.

Eestipoolne korraldaja on Eesti Instituut ja toetaja Prantsuse Saatkond Tallinnas.

Kultuuriministeerium

-