Kultuuriesindajaks Moskvas saab Helene Tedre

29.12.2008 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Kultuuriministeeriumi ja välisministeeriumi konkursi komisjon kinnitas kultuuriesindaja ametikohale Moskvas Helene Tedre.

Helene Tedre on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli ja tal on magistrikraad infoteadustes, ka on ta lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse eriala ning praegu on ta kunstiakadeemia restaureerimisteaduskonna magistrant.
Tedre töötab alates 2006. aastast kultuuriministeeriumi kunstinõunikuna, varem on ta töötanud Tallinna Kultuuriväärtuste Ametis, Eesti Televisioonis ning Eesti kunstigalerii AS-is.
Ta on täiendanud end mitmetel erialastel ning juhtimisalastel koolitustel Eestis ja välismaal.
Kolme aasta pikkuse lähetuse jooksul on kultuuridiplomaadi peamine ülesanne eesti kultuuri tutvustamine Venemaal ning kahe maa vaheliste kultuurisuhete edendamine ja hoidmine.

Kandidaadilt eeldati riiklikult tunnustatud kõrgharidust, vene ja inglise keele valdamist, väga hea Eesti kultuuriruumi, -inimeste ja -institutsioonide tundmist, suhtlemisjulgust, algatusvõimet ja organiseerimisoskust.

Eestil on kultuuriesindajad kuuel maal – Euroopa Liidu juures ja Belgias, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Soomes ja Venemaal.

Tedre alustab tööd kultuuriesindajana uuel aastal.

Kultuuriministeerium

-