Jalgpalli aastalõputurniiri üllatusmäng: muusikud vs spordirahvas

16.12.2014 | 11:13

Neljapäeval, 18. detsembril kell 14.00 võtavad Tallinnas Kalevi spordihallis traditsioonilise Triobet Aastalõputurniiri raames mõõtu muusikute ja sportlaste jalgpallivõistkonnad. Mänguga tähistatakse sümboolselt tänavuse liikumisaasta lõppemist ja antakse teatepulk üle uuele teema-aastale: Muusika-aasta 2015.
    • Jaga

Neljapäeval, 18. detsembril kell 14.00 võtavad Tallinnas Kalevi spordihallis traditsioonilise Triobet Aastalõputurniiri raames mõõtu muusikute ja sportlaste jalgpallivõistkonnad. Mänguga tähistatakse sümboolselt tänavuse liikumisaasta lõppemist ja antakse teatepulk üle uuele teema-aastale: Muusika-aasta 2015.

Muusikute võistkonna väravavaht on helilooja Tõnu Kõrvits, sportlaste väravas on kettaheitja Aleksander Tammert.

Muusikute võistkonnas astuvad väljakule:
Reigo Ahven (perkussionist, korraldaja)
Karina Kesvatera (flötist, FC Levadia)
Oliver Kuusik (RO Estonia)
Juko-Mart Kõlar (Kultuuriministeeriumi muusikanõunik, FC Reaal)
Tõnu Kõrvits (helilooja, väravavaht)
Andreas Lend (ERSO, C-Jam)
Märt-Matis Lill (helilooja, Eesti Heliloojate Liidu juhatuse esimees)
Helen Lokuta (RO Estonia)
Mattias Mustonen (muusik, korraldaja)
Joel-Rasmus Remmel (jazzpianist, FC Reaal)
Laura Remmel (jazzlaulja)
Ewert Sundja (draakon)
Pärt Uusberg (helilooja)
Daniel Levi (poplaulja)
Endrik Üksvärav (laulja, dirigent)

Sportlaste võistkond:
Allar Levandi (kahevõistleja, 1988 Calgary OM pronks)
Ago Markvardt (kahevõistleja, 1994 Lillehammeri OM 5. ja 4. koht)
Aivo Normak (harrastussportlane, Liikumisaasta 2014 projektijuht)
Raul Olle (suusataja, 2000 Vasaloppeti maratoni võitja, olümpiasportlane)
Pille Raadik (jalgpallur, Eesti koondislane)
Aleksander Saharov (jalgpallur, endine Eesti koondislane)
Tõnu Seil (harrastussportlane, Kultuuriministeeriumi asekantsler)
Indrek Zelinski (jalgpallur, endine Eesti rahvuskoondislane)
Aleksander Tammert (kettaheitja, 2004 Ateena OM pronks, väravavaht)

Traditsiooniline Triobeti Aastalõputurniir toimub tänavu 17. detsembrist kuni 30. detsembrini, 24. ja 25. detsember on puhkepäevad. Turniir toob 12 mängupäeva jooksul Kalevi spordihalli ligi 5000 jalgpallurit. Kokku toimub rohkem kui 150 tundi jalgpallilahinguid nii noorte, amatööride kui ka proffide esituses.
Turniiri külastamiseks saab pileteid osta Piletilevist ja kohapeal. Ühe päeva pilet turniirile maksab 2 eurot. Kogu turniiri külastusõigus maksab eelmüügist 10 eurot, kohapeal 12 eurot. 2008. aastal ja hiljem sündinud pääsevad sisse tasuta.

2014 on liikumisaasta. Liikumisaasta eesmärk on suurendada liikumisharrastusega tegelejate osakaalu elanikkonnas, tõsta liikumise ja sportimise alast teadlikkust ning panna inimesed rohkem märkama sporti ja liikumisharrastust. Iga inimene peaks liikuma vähemalt 30 minutit järjest kaks korda nädalas. Liikumisaasta sündmuste kalendris oli enam kui 1700 liikumisharrastuse sündmust. Liikumisaastal on regulaarse liikumisharrastusega tegelejate osa elanikkonnas tõusnud 42 protsendini. Liikumisaasta 2014 – terve Eesti eest!

2015. aasta on Eestis kuulutanud muusika-aastaks. Seda sooviga tõsta sellel aastal Eesti mitmekülgne muusikaelu tähelepanu keskpunkti, tutvustada muusika loojaid ja esitajaid, innustada muusikahuvi ja suurendada muusika rolli Eesti inimeste elus. Muusika-aasta raames toimuvad erinevad kontserdid, festivalid, konkursid, konverentsid, koolikontserdid, loengud, näitused jpm. 2015. aastal saab helilooja Arvo Pärt 80. aastaseks ja helilooja Veljo Tormis 85, traditsiooniliselt toimub 1. oktoobril ka üle-Eestiline rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine. 
Muusika-aasta 2015 – kõlab hästi!

Kultuuriministeerium on korraldanud teema-aastaid alates 2000. aastast, eesmärgiga tuua igal aastal tähelepanu keskmesse üks valdkond või teema. Varasemalt on toimunud näiteks kunstiaasta, Eesti Teatri Aasta, muuseumiaasta, lugemisaasta, Eesti filmi aasta, kultuuripärandi aasta.


Lisainfo:

Kristel Üksvärav, muusika-aasta projektijuht, 515 6329
Aivo Normak, liikumisaasta projektijuht, 514 7775

Kultuuriministeeriumi pressiteated

Katrin Arvisto

nõunik