Sa oled siin

Võrumaa Kutsehariduskeskuse kunstikonkurss

Riigi Kinnisvara koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Arnold Matteuse projekti järgi 1952. aastal ehitatud Võrumaa Kutsehariduskeskuse peamaja suurimasse saali. Hoone paikneb Võru maakonnas, Väimela alevikus, Kooli tee 1.

 
Otsitav ideelahendus võiks lähtuda Võrumaa Kutsehariduskeskuse arhitektuursest ja sisearhitektuursest lahendusest ning olema sobiv ja kohane antud hoonesse, nii oma materjalide valiku kui ka teemakäsitluse poolest. Teos võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale, loodava taiese tehnika ja materjal on vaba.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 27 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 600 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

Žüriisse kuuluvad:

  • Aita Teigar (Võrumaa Kutsehariduskeskuse hoone sisearhitekt) 
  • Mihkel Ilus (Eesti Kunstnike Liit)
  • Vano Allsalu (Eesti Kunstnike Liit)
  • Kadi Polli (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing)
  • Kati Ilves (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing)
  • Tanel Linnus (Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktor) 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 28. jaanuar 2020 kell 15.00.

 

Viimati uuendatud: 4. november 2019