Sa oled siin

Wiiralti stipendiumi saajad selgunud

3. detsember 2009 - 0:00
Kultuuriminister Laine Jänes kinnitas tänavused Wiiralti stipendiumi saajad, millega toetatakse kolme kunstiüliõpilase loomingulist tööd ja enesetäiendamist. Stipendiumide kogusumma on sel aastal 150 000 krooni.
 
50 000 kroonise stipendiumi saab Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna magistrant Sigrid Viir õpingute jätkamiseks Eesti Kunstiakadeemias ja kuntsiprojektide teostamiseks, Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna magistrant Laura Toots sai stipendiumi vahetusõpinguteks ja loometöö edendamiseks ning Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna magistrant Lauri Koppel sai stipendiumi enesetäiendamiseks välismaal ja loometöö jaoks.
 
Wiiralti stipendiumikomisjoni esimehe Kersti Tiigi sõnul arvestas komisjon kandidaadi loomingulist ja erialast tegevust ning tulevikuvisioone.
 
Stipendiumi saajad saavad lisaks Eesti Kunstimuuseumilt (EKM) kingiks muuseumi kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis EKM muuseumides.
 
Eduard Wiiralti stipendiumi sai taotleda üliõpilane, kes õpib kujutava kunsti erialadel või kasutab oma loometöös kujutavale kunstile omaseid väljendusvahendeid ning tehnoloogiaid. Vähemalt teise kursuse üliõpilane peab õppima täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval ning olema loominguliselt aktiivne.
 
Komisjoni kuulusid Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kõrgema Kunstikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Kunstnike Liidu, Kultuuriministeeriumi, Kumu kunstimuuseumi ning eragaleriide esindajad.
 
Kultuuriministeeriumile esitati sel aastal 35 stipendiumitaotlust.
 
Wiiralti stipendiumi makstakse kunstniku teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest üks kord aastas.
 
Wiiralti stipendiumid antakse kätte kolmapäeval, 9. detsembril.