Sa oled siin

Wiiralti stipendiumi pälvisid Flo Kasearu ja Eike Eplik

5. detsember 2006 - 0:00

Tänavuse Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi pälvisid esmakordselt kaks üliõpilast – Eesti Kunstiakadeemia tudeng Flo Kasearu ja Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilane Eike Eplik.

25 000-kroonise stipendiumi eesmärk on edendada kunstiüliõpilaste iseseisvat õppe- ja loomingulist tööd ning võimaldada enesetäiendamist välisriikides. Stipendiaadi valimisel hinnatakse taotleja õpitulemusi, eelnevat loomingulist tegevust ja stipendiumi kasutamise eesmärke.

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) skulptuurieriala tudeng Eike Eplik alustab 2007. aasta jaanuaris vahetusüliõpilasena õpinguid Turu kunstiülikoolis, kus ta soovib jõuda diplomitöö teemani, katsetades erinevate tehnikate ning materjalidega. Diplomitöö plaanib Eplik ühendada isikunäituse kontseptsiooniga.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) üliõpilane Flo Kasearu õpib käesoleval sügissemestril Universität der Künste’s Berliinis. Eesti Kunstiakadeemias õpib Flo Kasearu küll maalikunsti erialal, kuid teda iseloomustab pigem idee ja probleemi, mitte niivõrd tehnikakeskne lähenemine. Seetõttu on tema CVs võrdselt maalidega esindatud ka performance, osalemised kodanikualgatuslikes aktsioonides, graffiti, linnaruumi-videod jms galeriiväline kunst.

Wiiralti-nimeline stipendium loodi 2004. aastal ja seda antakse välja kord aastas. Stipendiumifond koguneb autoritasudest, mis kogutakse Wiiralti teoste kasutamise eest. Kultuuriministeerium on Eduard Wiiralti autoritasude seadusjärgne pärija.

Seni on Wiiralti stipendiumi pälvinud:
2004: Alvar Reisner, EKA maali III kursus
2005: Merike Estna, EKA interdistsiplinaarsete kunstide magistrant
2006: Flo Kasearu, EKA maali III kursus, Eike Eplik, TKK skulptuuri IV kursus

Eduard Wiiralti (1898-1954) – Eesti graafika silmapaistvaima meistri looming on erakordne nii viljakuse kui ka teostuse meisterlikkuse, teemade rohkuse ja tundelaadi ulatuse poolest.