Sa oled siin

Wiiralti stipendiumi konkursile esitati 25 taotlust

19. november 2019 - 12:17
Stipendiaadid 2018 ning Sirje Helme. Foto: Kultuuriministeerium
Stipendiaadid 2018 ning Sirje Helme. Foto: Kultuuriministeerium

Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile esitati tänavu 25 taotlust. Stipendiumi makstakse kunstiüliõpilastele Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ning sellega toetatakse nende õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.

Kultuuriministeerium on Eduard Wiiralti autoritasude pärija ning kunstniku loomingu kasutamise eest laekuvast rahast makstakse stipendiumi alates 2004. aastast.

„Vaadates praegust autoritasude laekumist, saame sel korral välja anda ilmselt kaks stipendiumit. Hea meel on näha, et meile laekunud esildised on väga suure hoolega ette valmistatud ning stipendiumis osatakse näha ja ka kirjeldada olulist tuge oma loominguliste plaanide elluviimisel,“ ütles Kultuuriministeeriumi kunstinõunik, valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre.

Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot ning need annab detsembris laureaatidele üle kultuuriminister Tõnis Lukas. Äsja 100 aasta juubelit tähistanud Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile traditsiooni kohaselt nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides. Kuldkaardid annab üle muuseumi peadirektor Sirje Helme

Wiiralti stipendiumi kandidaat võib olla iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng, sealhulgas välisülikoolides õppija. Möödunud aastal osutusid laureaatideks Amsterdami Gerrit Rietveldi nimelise akadeemia VAV moving image magistriõppekava tudeng Helena Keskküla, Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistriõppekava tudeng Keiu Maasik ning vabade kunstide magistrant Mark Antonius Puhkan (fotol).

Lisainfo
Maria-Kristiina Soomre
Kultuuriministeeriumi kunstinõunik
628 2242

Veel uudiseid samal teemal

Kultuurisõber 2018 gala
10.12.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss Kultuurisõber 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas täna, 10. detsembril välja konkursi Kultuurisõber 2019. Konkursil tunnustatakse neid eraisikuid, ettevõtteid või organisatsioone, kes on kultuurile aasta jooksul olnud toeks rahaliselt või tegudes. Kandidaatide esitamine on avatud reedeni, 10. jaanuarini 2020, võitjad avaldatakse traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial, mis toimub sõbrapäeval, 14. veebruaril 2020.

Kultuuritöötajate palgaleppe allkirjastamine
09.12.2019|Kultuuriministeerium

Palgalepe: kultuuritöötajate palgafond suureneb 2,5 protsendi võrra

Kultuuriminister Tõnis Lukas ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) juhatuse esimees Ago Tuuling allkirjastasid täna, 9. detsembril kultuuritöötajate palgakokkuleppe. Selle kohaselt tõuseb Kultuuriministeeriumi valitsemisala asutuste töötajate palgafond 2,5 protsendi võrra.