Sa oled siin

Wiiralti stipendiumi konkursile esitati 25 taotlust

19. november 2019 - 12:17
Stipendiaadid 2018 ning Sirje Helme. Foto: Kultuuriministeerium
Stipendiaadid 2018 ning Sirje Helme. Foto: Kultuuriministeerium

Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile esitati tänavu 25 taotlust. Stipendiumi makstakse kunstiüliõpilastele Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ning sellega toetatakse nende õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.

Kultuuriministeerium on Eduard Wiiralti autoritasude pärija ning kunstniku loomingu kasutamise eest laekuvast rahast makstakse stipendiumi alates 2004. aastast.

„Vaadates praegust autoritasude laekumist, saame sel korral välja anda ilmselt kaks stipendiumit. Hea meel on näha, et meile laekunud esildised on väga suure hoolega ette valmistatud ning stipendiumis osatakse näha ja ka kirjeldada olulist tuge oma loominguliste plaanide elluviimisel,“ ütles Kultuuriministeeriumi kunstinõunik, valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre.

Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot ning need annab detsembris laureaatidele üle kultuuriminister Tõnis Lukas. Äsja 100 aasta juubelit tähistanud Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile traditsiooni kohaselt nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides. Kuldkaardid annab üle muuseumi peadirektor Sirje Helme

Wiiralti stipendiumi kandidaat võib olla iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng, sealhulgas välisülikoolides õppija. Möödunud aastal osutusid laureaatideks Amsterdami Gerrit Rietveldi nimelise akadeemia VAV moving image magistriõppekava tudeng Helena Keskküla, Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistriõppekava tudeng Keiu Maasik ning vabade kunstide magistrant Mark Antonius Puhkan (fotol).

Lisainfo
Maria-Kristiina Soomre
Kultuuriministeeriumi kunstinõunik
628 2242

Veel uudiseid samal teemal

Leelo Tungal, 2019. aasta kultuuri elutööpreemia laureaat
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Tutvu riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaatide nimistuga

Riigi kultuuripreemiate komisjonile saabus 88 ettepanekut loovisiku või loomingulise kollektiivi premeerimiseks. Spordivaldkonnast tõsteti esile ning seati üles 43 kandidatuuri. Nii elutöö- kui ka aastapreemiate saajad otsustab valitsus ning kõrged tunnustused antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 22. veebruaril. 

Foto: Kultuuriministeerium
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium otsib finantsnõunikku

Kultuuriministeerium otsib oma meeskonnaga liituma finantsnõunikku, kes osaleb Kultuuriministeeriumi valitsemisala ja asutuste tegevuspõhiste eelarvemudelite väljatöötamises ja arendamises ning tagab nende olemasolu kuluarvestuse infosüsteemis KAIS. Kandideerimise tähtpäev on 4. veebruar.