Sa oled siin

Wiiralti-nimelise stipendiumi saab sel aastal Merike Estna

19. oktoober 2005 - 0:00

Kultuuriministeeriumi, Eesti Kunstiakadeemia ja Kultuurkapitali loodud Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi saab sel aastal Eesti Kunstiakadeemia interdistsiplinaarse eriala magistriõppe üliõpilane Merike Estna.

Wiiralti-nimelise stipendiumi saamiseks esitatud taotlused vaatas läbi Eesti Kunstiakadeemia ekspertkomisjon ning otsustas kultuuriministeeriumile esitada stipendiumi saajaks Merike Estna, arvestades tema aktiivset näitusetegevust, professionaalset suhtumist ja loomingulist potentsiaali.

Kultuuriminister Raivo Palmaru annab Merike Estnale 15 000 kroonise stipendiumi üle 31. oktoobril kell 11.30 kultuuriministeeriumis.

Stipendium on mõeldud noorele kunstnikule õpinguteks või erialaseks täiendamiseks välismaal. Stipendiumifond koguneb autoritasudest, mis kogutakse Wiiralti teoste kasutamise eest. Eduard Wiiralti seadusjärgne autoriõiguste pärija on kultuuriministeerium.

Wiiralti-nimeline stipendium loodi 2004. aastal ja seda antakse välja kord aastas.

Eduard Wiiralti (1898-1954) – Eesti graafika silmapaistvaima meistri looming on erakordne nii viljakuse kui ka teostuse meisterlikkuse, teemade rohkuse ja tundelaadi ulatuse poolest.