Sa oled siin

Vilniuses allkirjastati Balti riikide kultuurikoostöö programm aastani 2022

18. oktoober 2018 - 17:01
Fotol (vasakult): Leedu asekultuuriminister Gintautė Žemaitytė, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein, Läti Kultuuriministeeriumi kantsler Dace Vilsone. Foto: Kultuuriministeerium
Fotol (vasakult): Leedu asekultuuriminister Gintautė Žemaitytė, Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein, Läti Kultuuriministeeriumi kantsler Dace Vilsone. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein allkirjastas täna,  18. oktoobril Vilniuses Eesti, Läti ja Leedu kultuuriministeeriumide kultuurikoostöö programmi eelseisvaks neljaks aastaks. Allkirjastamine toimus Balti Kultuurikomitee kohtumisel, kus iga-aastaselt seatakse sihte Eesti, Läti ja Leedu kultuurikoostööks.

Programm näeb ette kolme riigi kultuurikoostöö soodustamist kõigis valdkondades, kultuurivahetuse edendamist ja kogemuste vahetamist kultuuriministeeriumide vahel. Eesti, Läti ja Leedu koostöös oli märgiline samm ka Riias möödunud suvel allkirjastatud Balti kultuurifondi asutamisleping, mis peab soodustama rahvusvahelise mõjuga kultuurikoostööprojektide elluviimist.

„Ühiselt välja minnes oleme tugevamad ning pälvime ka koos suuremat kõlapinda. Eesti, Läti ja Leedu ühise juubeliaasta tähistamine on andnud meie koostööle tugeva impulsi, tänu millele oleme koos ette võtnud suuri rahvusvahelisi suurprojekte oma kultuuri tutvustamiseks välismaal. Latt on seatud kõrgele, meie ühine soov on, et viljakas koostöö jätkuks hoogsalt ka pärast riikide juubeliaasta lõppu,“ ütles Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein.

Eesti, Läti ja Leedu olid kevadisel Londoni Raamatumessil väljas ühise Balti fookusena ning Euroopa ühes mainekamas muuseumis,  Pariisi Orsay`s pälvis suurt tähelepanu kunstinäitus „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“, mida külastas ligi veerand miljonit kunstihuvilist. Praegu on see näitus vaadata ka Tallinnas Kumus. Lisaks esinetakse ühiselt ka Trieste’i filmifestivalil.

Eesti, Läti ja Leedu kultuurialane koostööleping sõlmiti 1994. aastal. Selle leppe põhjal viiakse ellu kuni nelja-aastaseid koostööprogramme. Praegu jõusolev programm aastateks 2015-2018 allkirjastati 2014. aasta oktoobris Balti Kultuurikomitee  kohtumisel Tallinnas.

 

Lisainfo

Madis Järv

välissuhete osakonna juhataja asetäitja

5060157

madis.jarv@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeeriumi hoone.
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor on avatud

Tänasest, 15. aprillist avanes Kultuuriministeeriumi toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor. Taotlusi oodatakse hiljemalt 15. maiks.

Foto: Kultuuriministeerium
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Riigi kultuuristipendiumide ettepanekuid saab teha 22. aprillini

Veel on võimalus teha ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Kultuuriministeerium toetab stipendiumiga peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.