Sa oled siin

Viis küsimust Kalle Visterile

30. mai 2018 - 10:58
Kalle Vister. Foto: Erakogu
Kalle Vister. Foto: Erakogu

Rahavakultuuri Keskus sai endale uue juhi. 1. juunil 2018 alustab aasta lõpuks Viljandisse koliva asutuse juhina tööd Kalle Vister. Uurisime, mis mehega on tegu ja millised on tema plaanid keskuse juhina.

Palun kirjeldage veidi oma tausta, millised on Teie senised töökogemused ja mis motiveeris Teid sellele ametikohale kandideerima?

Peale Tallinna Pedagoogilise Instituudi lõpetamist 1984. aastal, asusin tööle Valgamaal asuvasse Ala kooli, kus töötasin ühe aasta õpetajana ja seejärel 14 aastat direktorina. Peale seda olin 10 aastat Karksi-Nuia Gümnaasiumi direktor. 2010. aastal sai minust Valga Maavalitsuse haridus- ja kultuuritalituse juhataja. Peale maavalitsuste tegevuse lõpetamist eelmise aasta lõpus, tuli leida uusi väljakutseid. Kuna maavalitsuse töös oli minu vastutusalas ka maakonna kultuurivaldkonna koordineerimine ja kultuurivaldkonna arengukava koostamine, siis arvasin, et oman teadmisi ja pädevust regionaalsest kultuuri korraldusest. Kandideerisin ja osutusin valituks.

Peagi selgus, et praegune direktor sellel kohal jätkata ei soovi. Kaalusin põhjalikult ja otsustasin kandideerida. Mind motiveeris kõige enam seda väljakutset vastu võtma asutuse kolimine Viljandisse. Kuna elan Tõrva linnas, siis töökoha kaugus elukohast ei ole suur.

Nagu öeldud, Rahvakultuuri Keskus kolib peagi Viljandisse. Mida see asutusele kaasa toob ja millised on Teie jaoks uue ameti suurimad väljakutsed?

Kindlasti on kolimine organisatsioonile suur muudatus. Juhilt nõuab see teadlikku muutuste juhtimist organisatsioonis ja personalipoliitika arendamist. Põnev  on organisatsiooni töörütmi käivitamine täiesti uues olukorras. See on huvitav, aga samas ka väga suur vastutus.

Pean oluliseks, et säiliks paindlik üleminek ühest olukorrast teise nii, et töörütm ei saaks häiritud. Kuna enamus keskseltse asuvad Tallinnas, siis lahendamist vajab koostöö säilimine keskseltsidega. Analüüsimist vajab koolituste korraldus.

Oluline on koostöös Riigi Kinnisvara AS-ga luua töötajate ootustele vastavad töötingimused uues hoones. Kindlasti on võtmeküsimusteks koostöövõrgustiku loomine Viljandi kultuuriasutustega (Pärimusmuusika Keskus, TÜ Kultuuriakadeemia, Ugala Teater jne) ja koolituste arendamine nii Tallinnas kui Viljandis, mis nõuab Tallinnas koolitusosakonna filiaali loomist, et säiliks  koostöö keskseltsidega. 

Mis on Teie arvamus, kas Viljandi on Rahvakultuuri Keskusele tegutsemiseks õige koht?

Mina arvan, et Viljandi on Rahvakultuuri Keskusele tegutsemiseks õige koht, sest palju analoogse tegevusega asutusi asub Viljandis. Suuremat ja sügavamat koostööd nii koolitustegevuse kui kultuurikorralduse arendamise osas näen Viljandi Kultuuriakadeemiaga.

Teil on oma eelnevast tööelust kaasa võtta hea kogemus ja arusaam sellest, millised on kultuurist osa saamise võimalused väljaspool suuremaid linnasid. Millisena te näete Rahvakultuuri Keskuse rolli selles valdkonnas, kas keskusel oleks võimalus oma tegevusvälja laiendada ja regionaalsel tasandil kultuurist osa saamisele kaasa aidata?

Rahvakultuuri Keskusel koos oma maakonna rahvakultuuri spetsialistidega on oluline roll selles, et pärast haldusreformi maakonna arengukavad  ja strateegiate koostamised ei jääks kultuurikorralduse arengustrateegias tagasihoidlikuks valdkonnaks. Spetsialistide kaasamine arengustrateegia koostamise protsessi on väga oluline. Uute koostöövõrgustike loomised või arendamised maakondades on hetkel väga tähtis osa Rahvakultuuri Keskuse töökorraldusest. Laienduse osas näen, et oleks vaja etenduskunstide suurendamist maakondades. Hetkel on meil ainult programm „Teater maal“.

 Ja lõpetuseks, mis on need teemad, mis Teil väljaspool tööd silma särama löövad?

Kuna tegelen ise aktiivselt kultuurivaldkonnas, löön kaasa näiteringis ja estraadiringis, siis silma lööb särama  enda panus kohalikku kultuuriellu.

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

Eelvaliku tulemuste väljakuulutamine Kultuuriministeeriumis
23.10.2018|Kultuuriministeerium

Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad kandideerima Narva ja Tartu

Euroopa kultuuripealinna tiitlile jäävad kandideerima Narva ja Tartu, konkurentsist langes Kuressaare. Sellisele otsusele jõudis sõltumatu rahvusvaheline ekspertkomisjon, kes hindas kolme konkureeriva Eesti linna taotlusi kahepäevasel kohtumisel Tallinnas.

Hasartmängumaksu Nõukogu
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuri ja spordi rahastamine muutub mugavamaks ja selgemaks

Riigikogu kiitis eelmisel nädalal heaks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitab, et kultuurile ja spordile mõeldud raha ära ei kao, spordis summad hoopis suurenevad.