Sa oled siin

Viis küsimust Ivo Postile

28. märts 2018 - 9:00
Ivo Posti. Foto: Vikipeedia

Viimasel Narva muuseumi nõukogu koosolekul määrati järgmiseks kaheks aastaks muuseumi juhtima Ivo Posti. Küsisime muuseumijuhilt, millised on suuremad väljakutsed nii talle endale kui ka Narva Muuseumile.


Narva Muuseumi juhi valimised on päevakorral olnud juba pikka aega. Eemalt vaadates tundub, et see on üks väljakutseid täis ametikoht. Miks Sa otsustasid sellele ametikohale kandideerida?

Konkursi väljakuulutamise hetkeks olin töötanud Narva Muuseumis üle kahe aasta ning mul oli tekkinud palju mõtteid, kuidas muuseum võiks liikuda ja areneda edasi. Üks asi on pakkuda neid mõtteid välja teistele inimestele tegemiseks, teine aga saada võimalus ise nende elluviimiseks. Tänu meie suurepärasele meeskonnale arvan ma, et kõik on võimalik.

Muuseumil on juba mõnda aega keerulised ajad, mis Sa arvad, mis on Narva Muuseumi jaoks suurim väljakutse?

Narva Muuseumi suurim väljakutse on kaheldamatult meie konvendihoone rekonstrueerimisprojekti koos uue püsinäitusega lõpuleviimine. See nõuab nii meie meeskonnalt kui ka partneritelt väga palju energiat ja tõsist pingutust, sest eesmärgiks pole vähem ega rohkem kui avada 2019. aastal üks ütlemata vinge muuseum Eestis ja laiemalt kogu Põhjamaades.

Aga mis on hetkel suurim väljakutse Sinu enda jaoks?

Minu kui muuseumi juhataja suurim väljakutse on muuseumi töövõime säilitamine neis keerulistes tingimustes, mis on tekkinud sihtasutuse asutajate vahel valitsevate suhete tõttu. Kuigi öeldakse ju, et raske rahaline olukord aitab kaasa fantaasiale, on siiski kusagil piir...

Mis Sa arvad, milline on muuseumi roll ja positsioon tänases Narvas eelkõige narvakate endi jaoks?

Ma arvan, et kohalikel ühtset seisukohta muuseumi suhtes ei ole. Suur kära meie arhitektuurikonkursi tulemuste ümber võib jätta mulje, et narvakad on muuseumi vastu, kuid see pole päris nii. Lihtsalt üks pooltest toob oma seisukohad esile reljeefsemalt kui teine. Aga üldisemas plaanis soovin ma kindlasti tuua muuseumi oluliselt lähemale kohalikule kogukonnale, et see muutuks harjunud partneriks kohaliku elu arendamisel. Muuseumil on kindlasti võimalus siin nii nõu anda kui ka jõuga abiks olla.

Ja lõpetuseks, Sinu ametiaeg on praegu määratud kaheks aastaks. Milline on Narva Muuseum kahe aasta pärast?

Narva Muuseum on kahe aasta pärast suure külastajaskonna ning mitmete hästi töötavate filiaalidega – Kunstigalerii, Kreenholmi tekstiilimuuseum – dünaamiliselt arenev avastuskeskus. Siin on tegevust kõigile ning oleme eeskujuks teistele muuseumidele uute eesmärkide seadmisel. Samas on siis kindlasti pooleli veel järgmised arendusprojektid nagu Läänehoovi ja Kristervalli korrastus ning Läänehoovi ja vanalinna vahelise silla ehitamine.

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: muuseumid on kultuuri elujõu tagatiseks

Täna on muuseumipäev ja täna õhtul avavad sajad muuseumid ja ka muud mäluasutused ning pärandipaigad oma uksed tavapärasest hilisemal ajal.  Nad on avatud rahva jaoks, sest muuseumide mõte seisnebki ainuüksi avatuses. Kultuurivara ei koguta ju ainult kollektsioneerimiskirest, vaid selleks, et seda kasutada rahva järjepidevuse tõendi ja varaaidana ning eelkõige noorte harimisel. Muuseumikogudes ja näitustes on alati oma õpetuse iva!

17.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõidab täna, 17. mail Prantsusmaale Cannes’i, kus ta kohtub maailma filmitööstuse esindajatega, teiste seas Cannes’i filmituru juhi Jerome Paillard’iga. Täna õhtul Eesti paviljonis toimuval kohtumisel tutvustab minister välisriikide filmitootjatele siinseid toetusvõimalusi, eelkõige Film Estonia toetuskava.