Sa oled siin

Veel nädala jooksul saab teha ettepanekuid riigi kultuuristipendiumidele

16. aprill 2018 - 9:15

Kultuuriministeerium ootab veel nädala jooksul, 23. aprillini ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.

Aastas saab välja anda kuni 20 stipendiumit ning ühe stipendiumi suurus on 2300 eurot. Sarnaselt viimastele aastatele on ka tänavune prioriteet stipendiumide määramisel terve õppeaasta toimuva magistri- või doktoritaseme õppe toetamine välismaa kõrgkoolis või teadusasutuses.

„Eesti kultuuri elujõu üks allikaid on rahvusvaheline kogemus,“ ütles Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein. „Välisriigis toimunud õpingutelt ammutatud teadmiste toomine meie kultuuriväljale muudab loomingu rahvusvaheliselt kõnetavamaks ja saadud kontaktid aitavad Eestit suuremaks teha,“ lisas Sein.

Stipendiumi võib saada nii füüsiline kui ka juriidiline isik või asutus. Ettepanekuid võivad esitada loomeliidud, omavalitsused ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud kultuuri- või haridusalane tegevus. Füüsilised isikud iseennast stipendiumile esitada ei saa. Ettepaneku kultuuristipendiumide määramiseks teeb kultuuristipendiumide komisjon ning käskkirja stipendiumide määramiseks allkirjastab kultuuriminister Indrek Saar.

Ettepanekud tuleb saata taotlusvormil, mis asub siin (DOC). Avaldused peavad olema laekunud 23. aprilliks 2018 digitaalselt allkirjastatuna aadressile min@kul.ee või postiaadressil Kultuuriministeerium, Suur-Karja 23, 15076 Tallinn. Lähemalt saab kultuuristipendiumide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel

Lisainformatsioon
Marion Selgall da Silva
Kultuuriministeeriumi kunstide osakond
628 2237

Veel uudiseid samal teemal

Hasartmängumaksu Nõukogu
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuri ja spordi rahastamine muutub mugavamaks ja selgemaks

Riigikogu kiitis eelmisel nädalal heaks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitab, et kultuurile ja spordile mõeldud raha ära ei kao, spordis summad hoopis suurenevad.

Aasta kodanik 2017 Rasmus Rask
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Aasta kodaniku kandidaatide esitamine on avatud 4. novembrini

Kultuuriministeerium ootab kuni pühapäevani, 4. novembrini aasta kodaniku aunimetuse kandidaate. Aasta kodanik 2018 konkursi moto on „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.