Sa oled siin

Valitsus täpsustas piirangute sisu ja kehtima hakkamise aega

23. november 2020 - 15:11

Valitsus kinnitas täna, 23. novembril uued koroonaviiruse vastased meetmed. Alates laupäevast, 28. novembrist hakkavad koroonaviiruse laia leviku tõttu kehtima uued piirarvud ning saalide täituvuse reeglid.

Maksimaalne publiku arv statsionaarsete istekohtadega saalides on alates 28. novembrist 400, ilma statsionaarsete kohtadeta saalides 250 inimest. Välitingimustes toimuvate ürituste publiku piirarv on 500 inimest.

"Selleks nädalaks on ka palju populaarseid etendusi välja müüdud, mistõttu saab tagasiostmist teha väikese üleminekuajaga," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas ERR-ile antud kommentaaris. "Igal teatril on oma konkreetne mudel, kuidas on võimalik inimestega ühendust võtta ja millised lahendusi neile pakkuda, üks variant on näiteks kevadised kordusetendused," lisas minister.

Tallinna, Harju- ning Ida-Virumaa puhul hakkab kehtima 50% täituvuse reegel ning publiku maksimaalne piirarv on samuti 400. Kõikjal kehtib nõue publikut saalivälisel alal hajutada, nii et liigutaks 2+2 põhimõttel.

Avalikus siseruumides on teisipäevast, 24. novembrist kohustuslik kanda maske või katta nina ja suu. See kehtib nii konverentsidel, kontsertidel, teatris kui ka kinoseanssidel. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel on meditsiiniline põhjendus (näiteks astmaatikud).

Kõikvõimaliku huvitegevuse kohta Harju- ja Ida-Virumaal kehtib grupi suuruse piirang 10 inimest alates teisipäevast, 24. novembrist. Reegel ei kohaldu spordialaliidu võistlussüsteemis toimuvale professionaalsele ja poolprofessionaalsele sporditegevusele, sealhulgas noortespordi korral nendele sportlastele ja võistkondadele, kes osalevad spordialaliidu korraldatavatel Eesti tiitlivõistlustel. 

Täpne juhend sündmuste korraldajatele lisatakse Kultuuriministeeriumi kodulehele

Piirangud kehtivad sellisel kujul senikaua, kuni valitsus ei ole otsustanud teisiti!

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2021|Kultuuriministeerium

2021. aasta loometoetused on kinnitatud

2021. aasta loometoetuse kokku 17 saajat on selgunud. Toetuse saajaid on teavitatud meilitsi. 

Foto: Kultuuriministeerium
22.01.2021|Kultuuriministeerium

Algavad spordivaldkonna kriisiabi taotlusvoorud

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangute kahju kompenseerimiseks algavad saavutusspordi võistluste korraldamise, spordiobjektide ülalpidamise ja treenerite tööjõukulu erakorralise kompenseerimise taotlusvoorud. Saavutusspordi toetusi jagab Kultuuriministeerium, spordiobjekte ja treenereid puudutavate taotlusvoorudega tegeleb Spordikoolituse- ja Teabe SA (SKTSA).