Sa oled siin

Valitsus eraldas sihtasutusele Vaba Lava 150 000 eurot

8. august 2019 - 15:01
Narva Vaba Lava. Foto: teatritasku.ee
Narva Vaba Lava. Foto: teatritasku.ee
Valitsus eraldas sihtasutusele Vaba Lava 150 000 eurot, et hoida töös Narvas asuvat teatrikeskust. Raha eraldati valitsuse reservist pärast seda, kui Narva linn otsustas oma panusest loobuda.
 

Narva linna eraldatav 80 000 eurot oleks katnud asutuse palgafondi ning jooksvad kulutused. Tekkinud puudujääk, millele on lisandunud käivitusraskused ja piirkonnale omaselt Eesti keskmisest madalam piletitulu, oleks ähvardanud piirilinnas asuva uue teatrikeskuse sulgeda.

„Vaba Lava tegevuse jätkumine pole üksnes kultuuriteema, vaid sisuliselt on tegemist toetusega kogu Ida-Virumaale. Seetõttu on oluline, et rahastamine ei toimunud muu kultuuriraha arvelt, vaid valitsuse reservist. Muidugi on Vaba Lava Eesti kultuuri oluline tugipunkt Narvas, sest seal antavad külalisetendused ning originaallavastused aitavad kaasata Narva publikut Eesti kultuuriruumi. Selle kultuurikoldega hoiame ühiskonna sidusust ja noori tegevuses, toetusega näitame Eesti riigi kohalolu“ põhjendas kultuuriminister Tõnis Lukas.

Vaba Laval on majad nii Tallinnas kui ka Narvas. Narva Vaba Lava teatrimaja avati 2018. aasta detsembris. Seal on 216 istekohaga black-box-tüüpi teatrisaal koos abi- ja kontoriruumidega, samuti on seal 70-kohaline stuudiosaal, mida saab kasutada nii Vaba Lava proovisaalina kui ka Eesti Rahvusringhäälingule teleülekanneteks. Samuti kuuluvad keskuse juurde 50-kohaline väike saal ning kohviku- ja galeriiala.
  

Veel uudiseid samal teemal

Eesti Draamateater. Foto: Kultuuriministeerium
02.04.2020|Kultuuriministeerium

Lisaeelarve: kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi suurus on ühtekokku 25 miljonit eurot

Riigikogule neljapäeval, 2. aprillil üle antud lisaeelarves on kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketi suurus ühtekokku 25 miljonit eurot. Kultuuriministeerium soovib tagada kultuuriorganisatsioonide jätkusuutlikkust, katta möödapääsmatuid kulusid ning toetada vabakutselisi loovisikuid, treenereid ja rahvakultuurikollektiivide juhte.

Taaniel Raudsepp
01.04.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina alustab tööd Taaniel Raudsepp

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina alustab tööd Taaniel Raudsepp. Asekantsleri leidmiseks korraldatud konkursi viis läbi Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon, kelle ettepanekul nimetas kultuuriminister Tõnis Lukas uue asekantsleri ametisse.