Sa oled siin

Valitsus eraldas rahvusringhäälingu telepildi SD-süsteemis edastamise jätkamiseks ligi 200 000 eurot

3. aprill 2019 - 22:41
Eesti Rahvusringhääling. Foto: Kultuuriministeerium
Eesti Rahvusringhääling. Foto: Kultuuriministeerium

Valitsus otsustas täna, 4. aprillil eraldada Eesti Rahvusringhäälingule (ERR) telepildi paralleelselt SD ja HD kvaliteedis edastamise jätkamiseks ligi 200 000 eurot. Tehnoloogiline hüpe, kui telepilt levib vaid HD-süsteemis, tehakse tulevikus ning eelnevalt on vajalik teha avalikkusele teavitustööd muutuse mõjust.

ERR edastab oma teleprogrammi paralleelselt nii HD kui ka MUX1 süsteemis, mis edastab SD-pilti. Paralleeledastuse jätkamiseks taotles Kultuuriministeerium ERR-ile riigieelarve reservist 199 680 eurot, kuna telepildi edastaja Levira ja ERR-i kokkulepe paralleeledastuse jätkamiseks kehtib käesoleva aasta 30. aprillini. Valitsuse reservist eraldatud summa jätab telepildi alles kõigile, ka vanemat tüüpi telerite omanikele.

„Riigi ülesanne on tagada, et kõik Eesti inimesed võiksid saada osa rahvusringhäälingu rikkalikust teleprogrammist. Paralleeledastuse lõppemine ja vaid HD-süsteemi minek tähendaks, et vanemate telerite pilt jääb sahisema. Eesti on tunnustatud e-riik ning meie edu tagab see, et julgeme kasutusele võtta kõige uuemaid tehnoloogiaid. Seetõttu tuleb ühel hetkel üle minna ka ainult HD-süsteemile, aga võib toimuda alles siis, kui riik ja ERR on teinud laialdast teavitustööd kõigile neile, keda muudatus puudutab,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.  

Edasine riigieelarve planeerimine ja järgmiste aastate lisavajadus otsustatakse selle aasta riigi eelarvestrateegia läbirääkimistel. Täpne summa järgnevaks aastaks otsustatakse riigieelarve läbirääkimistel sügisel. Paralleeledastuse aastane eelarvevajadus on ligi 300 000 eurot ning see on riigile kulukam kui telepildi edastamine vaid ühes, HD-süsteemis.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
28.01.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuri aastakõne

Kultuuriminister Tõnis Lukas peab kolmapäeval, 29. jaanuaril Riigikogu ees traditsioonilise kultuuripoliitika aastakõne. Ministri kõne tugineb kultuuripoliitika põhialuste dokumendi 2019. aasta eesmärkide elluviimise aruandele.

Leelo Tungal, 2019. aasta kultuuri elutööpreemia laureaat
21.01.2020|Kultuuriministeerium

Tutvu riigi kultuuri- ja spordipreemiate kandidaatide nimistuga

Riigi kultuuripreemiate komisjonile saabus 88 ettepanekut loovisiku või loomingulise kollektiivi premeerimiseks. Spordivaldkonnast tõsteti esile ning seati üles 43 kandidatuuri. Nii elutöö- kui ka aastapreemiate saajad otsustab valitsus ning kõrged tunnustused antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 22. veebruaril.