Sa oled siin

Vabaõhumuuseumile omistati Euroopa Liidu kõrgeima muinsuskaitse auhinna Grand Prix

12. juuni 2015 - 9:20
Elo Lutsepp, Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse juhataja, võtab vastu Europa Nostra Grand Prix Oslo raekojas, 11 juuni 2015. Foto: Europa Nostra
Elo Lutsepp, Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse juhataja, võtab vastu Europa Nostra Grand Prix Oslo raekojas, 11 juuni 2015. Foto: Europa Nostra

Eile, 11. juuni õhtul toimus Norra pealinnas Oslos 2015. aasta Euroopa Liidu kultuuripärandi auhinna ja Europa Nostra auhindade pidulik üleandmistseremoonia. Eesti Vabaõhumuuseum pälvis maamajade omanikele suunatud koolitusprogrammiga ühe Europa Nostra peaauhindadest haridus- ja koolitusprojektide ja teadlikkuse suurendamise kategoorias, millega kaasneb ka 10 000 Euro suurune rahaline preemia.

„On väga rõõmustav ja ülev tunne, et 30 laureaadi seast valis žürii välja ning omistas ühe seitsmest Grand Prix´st just meie maa-arhitektuurile“, vahendas Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits pärast auhindade gaalat vahetut emotsiooni Oslost. “Soovin südamest õnne Eesti Vabaõhumuuseumile ja kogu Eesti rahvale sellise kõrge rahvusvahelise tunnustuse eest meie kultuuripärandi säilitamisel, “ lausus Sits.

Euroopa kultuuripärandi auhinnatseremoonial Oslo Raekojas tervitasid laureaate sõnavõttudega Oslo linnapea Fabian Stang ning Norra kliima ja keskkonnaminister Tine Sundtoft.
Mainekat auhinda andsid üle Euroopa Komisjoni haridus-, kultuuri- ja spordivolinik Tibor Navracsics ning Europa Nostra eksekutiivpresident Denis de Kergorlay. Tseremoonial viibis ka Norra kroonprints Haakon.

Euroopa Liidu kultuuripärandi auhind ja Europa Nostra auhinnad on Euroopa kõige kõrgem tunnustus muinsuskaitse vallas. 2015. aastal said tunnustuse kokku 28 projekti, mis valiti välja 263 kandidaadi seast. Auhindu jagati neljas kategoorias: kultuuripärandi säilitamine, teadustegevus ja digiteerimine, erilised teened kultuuripärandi hoidmisel ning haridus- ja koolitusprojektid ja teadlikkuse suurendamine. Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskus pälvis Euroopa Liidu kõrgeima muinsuskaitse auhinna Grand Prix  projektiga „Praktilised koolitused maamajade omanikele“. Eestit on varem tunnustatud maineka Europa Nostra auhinnaga viiel korral: õppefilmi „Kalamaja – puitlinna võimalus“ eest, Jaan Vali uurimuse eest Eesti ajaloolistest tuletornidest aga ka Tartus asuva Tammekannu villa, Tallinna Raekoja ning Lennusadama angaaride eeskujuliku restaureerimise eest.


Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskuse tegevusest saab lähemalt lugeda siit.
Loe lähemalt auhinnatud koolitusprogrammi kohta ka maa-arhitektuuri keskuse blogist.
Vaata lisaks Europa Nostra auhinna laureaatide kohta siit.
Europa Nostra fotosid ja videoid saab vaadata siit ja siit.

Loe lisaks Kultuuriministeeriumi pressiteadet: Eesti Vabaõhumuuseumi maa-arhitektuuri keskus pälvis Euroopa Liidu muinsuskaitse kõrgeima auhinna

Lisainfo:

Tarvi Sits
Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler,
tarvi.sits@kul.ee,
5124253

Veel uudiseid samal teemal

Kohtumine Treski küünis augustis 2019
09.09.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuri- ning lõimumispoliitika uued strateegiadokumendid hakkavad kuju võtma

Kultuuriministeerium jätkab sügiskuudel kultuuri- ja ka lõimumispoliitika strateegia väljatöötamist. Aastani 2030 kehtivate dokumentide seni kogutud sisu üle peetakse paari kuu jooksul arutelusid kõigis maakondades, esimene arutelupäev on juba homme, 10. septembril Pärnus.

Foto: tartu2024.ee
28.08.2019|Riigikantselei

Euroopa kultuuripealinnaks 2024 valiti Tartu

Rahvusvaheline sõltumatu ekspertkomisjon otsustas täna, 28. augustil Tallinnas, et Euroopa 2024. aasta Eestist valitud kultuuripealinnaks saab Tartu. Lisaks Eestile saab kultuuripealinna tiitlit kanda ka üks Austria linn ning üks linn Euroopast, mis ei kuulu Euroopa Liitu.