Sa oled siin

Uuenenud spordistipendiumide saajad on selgunud

7. aprill 2011 - 0:00

Kultuuriministeerium eraldab esimesel poolaastal riiklikku spordistipendiumi kokku 72 sportlasele. Vastavalt VII Eesti Spordi Kongressil kokkulepitule on riiklikud spordistipendiumid mõeldud eelkõige tippspordi järelkasvu toetuseks.

Kultuuriministeeriumi asekantsler Tõnu Seili sõnul võimaldab uus riiklike sporditoetuste süsteem eraldada stipendiumi senisest enamatele sportlastele. „Kultuuriministeeriumi põhitähelepanu on noorsportlaste ja mitteolümpiaalade sportlaste toetamisel, tippsportlaste toetus tuleb Eesti Olümpiakomitee kaudu. Tänu uuenenud süsteemile jagub stipendiume rohkem,“ märkis Seil.

210-euro suuruse igakuise stipendiumi saavad esimesel poolaastal Marek Niit (kergejõustik), Eveli Saue (laskesuusatamine), Deniss Karpak (purjetamine), Kaarel Nurmsalu (suusatamine) ja Kaisa Pajusalu (sõudmine), kes on näidanud rahvusvahelistel võistlustel suurepäraseid tulemusi.

140-eurosed kuustipendiumid said Nikolai Tover ja Galija Sattarova (allveesport), Mark Suursalu (golf), Grete Treier ja Maaris Meier (jalgrattasport), Juhan Mettis, Grigori Minaškin ja Künter Rothberg (judo), Lauri Mengel (karate), Märt Israel, Grete Udras, Kaie Kand, Grit Šadeiko, Grete Šadeiko, Anna Iljuštšenko, Andres Raja, Maris Mägi, Tiidrek Nurme, Liina Laasma ja Rasmus Mägi (kergejõustik), Liisa Otsus (kulturism ja fitness), Mikk Pinnonen ja Uku-Tanel Laast (käsipall), Roland Lessing (laskesuusatamine), Peeter Olesk (laskmine), Epp Mäe, Heiki Nabi ja Anar Zeinalov (maadlus), Triin Narva (male), Priit Rätsep (motosport), Lauri Sild (orienteerumine), Ainar Karlson (poks), Karl-Martin Rammo, Marjaliisa Umb, Elise Umb ja Argo Vooremaa (purjetamine), Oskar Salm (saalihoki), Raul Must ja Karoliine Hõim (sulgpall), Karel Tammjärv ja Triin Ojaste (suusatamine), Vladimir Latin ja Igor Kuzmin (sõudmine), Ilona Tsvetkova (taekwon-do), Anett Kontaveit ja Jürgen Zopp (tennis), Marko Albert ja Aleksandr Latin (triatlon), Leho Pent (tõstmine), Jelena Glebova ja Gerli Liinamäe (iluuisutamine), Jane Trepp, Martin Liivamägi, Martti Aljand, Pjotr Degtjarjov ja Kardo Ploomipuu (ujumine), Lembit Aaslav-Kaasik (veemoto), Katrina Lehis, Erika Kirpu ja Nelli Paju (vehklemine), Reena Pärnat (vibulaskmine), Rivo Vesik ja Karl Jaani (rannavõrkpall), Kusti Nõlvak ja Martti Keel (võrkpall) ning Lembit Vaher ja Mart Sepp (tehnikasport).

Esimese poolaasta stipendiumide maksmiseks kulub kokku 62 580 eurot.