Sa oled siin

Üle 500 välismaal sündinud Eesti lapse sai juubeliaastal kingituseks raamatu „Pisike puu"

19. veebruar 2019 - 9:54
Raamatu "Pisike puu" esikaas. Foto Eesti Lastekirjanduse Keskus
Raamatu "Pisike puu" esikaas. Foto Eesti Lastekirjanduse Keskus

Ilus traditsioon kinkida igale vastsündinud Eesti lapsele raamat „Pisike puu“ rändas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal ka välisriikidesse. „Pisikese puu“ raamatu sai kingituseks enam kui 500 välismaal sündinud Eesti last, kelle vanem pöördus lapse sünni rahvastikuregistrisse kandmiseks või dokumendi taotlemiseks Eesti välisesinduse poole. Kõige rohkem raamatuid jagati välja Eesti saatkondades Helsingis ja Londonis.

„Erilised on olnud pea kõik raamatu kinkimise hetked. Mitmel korral on võtnud enda väikese õe või venna eest raamatu vastu suurem õde-vend. Mõni on hakanud kohe usinalt ka raamatust ette lugema, et näidata oma head eesti keele oskust,“ kirjeldas raamatu üleandmise hetki Eesti konsul Londonis Piia Pärna.

„Eesti keele ja meele püsimiseks on vajalik, et iga huviline saaks lugeda häid Eesti raamatuid nii Tallinnas kui Londonis, nii Tartus kui New Yorgis, nii Narvas kui Helsingis. Seetõttu jätkame beebiraamatu „Pisike puu” kinkimist välismaal sündinud Eesti lastele ka peale juubeliaasta lõppemist, sest see aitab luua ja hoida nende sidet Eestiga,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Kinkeraamatu koostaja ja väljaandja Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone sõnas: „Meil on siiralt hea meel, et raamatu jagu head eesti lastekirjandust jõudis juubeliaastal paljude Eesti lasteni üle maailma sõltumata sellest, kus on nende kodu. Nii hoiame ja armastamegi oma keelt.“

Raamatu „Pisike puu“ nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, mis on ühtlasi raamatu nimiluuletus. Raamatukaante vahele on nopitud luuletusi ning jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanikelt. Selles on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud, kui ka päris uusi lugusid, sekka muinasjutte ja liisusalme, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi illustratsioonid.

Beebidele mõeldud kinkeraamatu traditsiooni algatas 2007. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskus Kultuuriministeeriumi toel, et toetada laste lugemishuvi  ja väärtustada eesti lastekirjandust. 

Vaata videot Eesti juubeliaastal jagatud „Pisike puu“ raamatust SIIT ja SIIT (ingliskeelsete subtiitritega).

Eesti Lastekirjanduse Keskuse fotod raamatust leiab SIIT.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise periood kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, kui möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Rohkem infot juubelisündmuste kohta leiab www.EV100.ee.

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
18.03.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium ootab taas ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks

Kultuuriministeerium ootab alates esmaspäevast, 18. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi. Aastas saab välja anda kuni 20 stipendiumit suurusega 2300 eurot.

Foto: Ugala teater
14.03.2019|Kultuuriministeerium

Algavad arutelud Eesti kultuuri kümnendivisiooni üle

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel toimub reedel, 15. märtsil Viljandis Ugala teatris kultuuripoliitika alusdokumendi Kultuur 2030 esimene teemarühma kohtumine. Teemarühmad käivad koos ning tagasiside kogutakse esimese poolaasta jooksul, tulevast kultuurivisiooni hakatakse dokumendiks sõnastama sügisel.