Sa oled siin

Üle 500 välismaal sündinud Eesti lapse sai juubeliaastal kingituseks raamatu „Pisike puu"

19. veebruar 2019 - 9:54
Raamatu "Pisike puu" esikaas. Foto Eesti Lastekirjanduse Keskus
Raamatu "Pisike puu" esikaas. Foto Eesti Lastekirjanduse Keskus

Ilus traditsioon kinkida igale vastsündinud Eesti lapsele raamat „Pisike puu“ rändas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal ka välisriikidesse. „Pisikese puu“ raamatu sai kingituseks enam kui 500 välismaal sündinud Eesti last, kelle vanem pöördus lapse sünni rahvastikuregistrisse kandmiseks või dokumendi taotlemiseks Eesti välisesinduse poole. Kõige rohkem raamatuid jagati välja Eesti saatkondades Helsingis ja Londonis.

„Erilised on olnud pea kõik raamatu kinkimise hetked. Mitmel korral on võtnud enda väikese õe või venna eest raamatu vastu suurem õde-vend. Mõni on hakanud kohe usinalt ka raamatust ette lugema, et näidata oma head eesti keele oskust,“ kirjeldas raamatu üleandmise hetki Eesti konsul Londonis Piia Pärna.

„Eesti keele ja meele püsimiseks on vajalik, et iga huviline saaks lugeda häid Eesti raamatuid nii Tallinnas kui Londonis, nii Tartus kui New Yorgis, nii Narvas kui Helsingis. Seetõttu jätkame beebiraamatu „Pisike puu” kinkimist välismaal sündinud Eesti lastele ka peale juubeliaasta lõppemist, sest see aitab luua ja hoida nende sidet Eestiga,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Kinkeraamatu koostaja ja väljaandja Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone sõnas: „Meil on siiralt hea meel, et raamatu jagu head eesti lastekirjandust jõudis juubeliaastal paljude Eesti lasteni üle maailma sõltumata sellest, kus on nende kodu. Nii hoiame ja armastamegi oma keelt.“

Raamatu „Pisike puu“ nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, mis on ühtlasi raamatu nimiluuletus. Raamatukaante vahele on nopitud luuletusi ning jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanikelt. Selles on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud, kui ka päris uusi lugusid, sekka muinasjutte ja liisusalme, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi illustratsioonid.

Beebidele mõeldud kinkeraamatu traditsiooni algatas 2007. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskus Kultuuriministeeriumi toel, et toetada laste lugemishuvi  ja väärtustada eesti lastekirjandust. 

Vaata videot Eesti juubeliaastal jagatud „Pisike puu“ raamatust SIIT ja SIIT (ingliskeelsete subtiitritega).

Eesti Lastekirjanduse Keskuse fotod raamatust leiab SIIT.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise periood kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, kui möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Rohkem infot juubelisündmuste kohta leiab www.EV100.ee.

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister: muuseumid on kultuuri elujõu tagatiseks

Täna on muuseumipäev ja täna õhtul avavad sajad muuseumid ja ka muud mäluasutused ning pärandipaigad oma uksed tavapärasest hilisemal ajal.  Nad on avatud rahva jaoks, sest muuseumide mõte seisnebki ainuüksi avatuses. Kultuurivara ei koguta ju ainult kollektsioneerimiskirest, vaid selleks, et seda kasutada rahva järjepidevuse tõendi ja varaaidana ning eelkõige noorte harimisel. Muuseumikogudes ja näitustes on alati oma õpetuse iva!

17.05.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema

Kultuuriminister Tõnis Lukas sõidab täna, 17. mail Prantsusmaale Cannes’i, kus ta kohtub maailma filmitööstuse esindajatega, teiste seas Cannes’i filmituru juhi Jerome Paillard’iga. Täna õhtul Eesti paviljonis toimuval kohtumisel tutvustab minister välisriikide filmitootjatele siinseid toetusvõimalusi, eelkõige Film Estonia toetuskava.