Sa oled siin

Teisel poolaastal pälvis riikliku spordistipendiumi 76 sportlast

9. oktoober 2015 - 11:50
Foto: Scanpix

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas 76 sportlase 2015. aasta teise poolaasta riiklikud spordistipendiumid. Stipendiume jagatakse  sportlastele summas 65 940 eurot.

Taotluste läbivaatamise käigus arvestas komisjon peamiselt sportlaste 2015. aastal saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, spordialaliitude seisukohti, sportlaste osalemist treeningutel ja võistlustel, nende professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide saavutamisse ning sportlaste arengut ja väljavaateid. Sportmängudes arvestati spordialaliidu ettepanekuid toetada silmapaistvaid mängijaid.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik Margus Klaan selgitas, et stipendium on oluline toetus ennekõike just andekatele noorsportlastele ning nende spordialade esindajatele, kelle ala ei kuulu olümpiamängude kavasse. „Taas esitati väga palju häid kandidaate ning on hea meel tõdeda, et riiklik spordistipendium oli võimalik määrata 76 sportlasele, kelle parimad tulemused loodetavasti seisavad veel ees,“ lisas Klaan.

1260 euro suuruse stipendiumi pälvisid viis täiskasvanute klassis võistlevat sportlast, kellel on väga head võimalused kvalifitseeruda või kes on juba kvalifitseerunud 2016. aasta olümpiamängudele. Nende hulgas on aerutajad Kaarel Alupere ja Kaspar Sula, maastikukrossi jalgrattur Martin Loo ning Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta, kes on juba kvalifitseerunud. Kõigi 76  stipendiumisaajaga on võimalik tutvuda SIIN.

Kokku esitati spordistipendiumitele 127 sportlast ning stipendiume taotleti 36 spordiala esindajale. Taotlusi esitas 40 spordiorganisatsiooni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. 2015. aasta eelarves on spordistipendiumide määramiseks kokku 128 212 eurot.

Lisainformatsioon:
Margus Klaan
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik
Tel: 6282328
E-mail: margus.klaan@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeeriumi hoone
07.07.2020|Kultuuriministeerium

Spordialaliitudele ja spordiobjektidele jagati 1,1 miljonit kriisiabi

Lõppenud on viimased kaks spordivaldkonna taotlusvooru, mille eesmärk oli toetada koroonaviiruse levikust tingitud kriisist mõjutatud spordivaldkonda. Spordialaliite ja spordiobjektide valdajaid toetati kokku ligi 1,1 miljoni euroga.

05.06.2020|Kultuuriministeerium

Spordile jagati ligi 1,6 miljonit eurot kriisiabi

Lõppenud on meistriliigade jätkusuutlikkuse, liikumisharrastuse ürituste jätkusuutlikkuse ning noori treenivate treenerite täiendava toetuse taotlusvoorud, mille tulemusena toetati koroonakriisist räsitud spordivaldkonda ligi 1,6 miljonit euroga. Toetused makstakse välja 7 tööpäeva jooksul.