Sa oled siin

Teisel poolaastal pälvis riikliku spordistipendiumi 76 sportlast

9. oktoober 2015 - 11:50
Foto: Scanpix

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas 76 sportlase 2015. aasta teise poolaasta riiklikud spordistipendiumid. Stipendiume jagatakse  sportlastele summas 65 940 eurot.

Taotluste läbivaatamise käigus arvestas komisjon peamiselt sportlaste 2015. aastal saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, spordialaliitude seisukohti, sportlaste osalemist treeningutel ja võistlustel, nende professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide saavutamisse ning sportlaste arengut ja väljavaateid. Sportmängudes arvestati spordialaliidu ettepanekuid toetada silmapaistvaid mängijaid.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik Margus Klaan selgitas, et stipendium on oluline toetus ennekõike just andekatele noorsportlastele ning nende spordialade esindajatele, kelle ala ei kuulu olümpiamängude kavasse. „Taas esitati väga palju häid kandidaate ning on hea meel tõdeda, et riiklik spordistipendium oli võimalik määrata 76 sportlasele, kelle parimad tulemused loodetavasti seisavad veel ees,“ lisas Klaan.

1260 euro suuruse stipendiumi pälvisid viis täiskasvanute klassis võistlevat sportlast, kellel on väga head võimalused kvalifitseeruda või kes on juba kvalifitseerunud 2016. aasta olümpiamängudele. Nende hulgas on aerutajad Kaarel Alupere ja Kaspar Sula, maastikukrossi jalgrattur Martin Loo ning Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta, kes on juba kvalifitseerunud. Kõigi 76  stipendiumisaajaga on võimalik tutvuda SIIN.

Kokku esitati spordistipendiumitele 127 sportlast ning stipendiume taotleti 36 spordiala esindajale. Taotlusi esitas 40 spordiorganisatsiooni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. 2015. aasta eelarves on spordistipendiumide määramiseks kokku 128 212 eurot.

Lisainformatsioon:
Margus Klaan
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik
Tel: 6282328
E-mail: margus.klaan@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
04.12.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Tõnis Lukas pidas Riigikogus spordi aastakõne

Kultuuriminister Tõnis Lukas pidas 4. detsembril 2019 Riigikogus ettekande arengustrateegia „Eesti spordipoliitika põhialused aastani 2030“ täitmise kohta. Spordivaldkonna arengukava iga-aastane ülevaade toob esile need tegevused, mida riik ja spordiorganisatsioonid viisid ellu perioodil 01.09.2018–31.08.2019.  Avaldame minister Lukase kõne täismahus.

Spordi asekantsler Tarvi Pürn
29.11.2019|Kultuuriministeerium

Tarvi Pürn: istumine on uus suitsetamine ja me ahelsuitsetame koos lastega

Maailma rahvastiku, eriti teravalt aga laste ja noorte vähesest kehalisest aktiivsusest on saanud üks suuremaid terviseriske. Viimasel ajal tõusnud teema meie kehaline kasvatuse olemusest (ja me ei kõnele siin kitsalt kooli ainetunnist) sunnib küsima, kas oleme ikka õigel teel. Lähemalt kirjutab Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn.