Sa oled siin

Teisel poolaastal pälvis riikliku spordistipendiumi 76 sportlast

9. oktoober 2015 - 11:50
Foto: Scanpix

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas 76 sportlase 2015. aasta teise poolaasta riiklikud spordistipendiumid. Stipendiume jagatakse  sportlastele summas 65 940 eurot.

Taotluste läbivaatamise käigus arvestas komisjon peamiselt sportlaste 2015. aastal saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, spordialaliitude seisukohti, sportlaste osalemist treeningutel ja võistlustel, nende professionaalset suhtumist püstitatud eesmärkide saavutamisse ning sportlaste arengut ja väljavaateid. Sportmängudes arvestati spordialaliidu ettepanekuid toetada silmapaistvaid mängijaid.

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik Margus Klaan selgitas, et stipendium on oluline toetus ennekõike just andekatele noorsportlastele ning nende spordialade esindajatele, kelle ala ei kuulu olümpiamängude kavasse. „Taas esitati väga palju häid kandidaate ning on hea meel tõdeda, et riiklik spordistipendium oli võimalik määrata 76 sportlasele, kelle parimad tulemused loodetavasti seisavad veel ees,“ lisas Klaan.

1260 euro suuruse stipendiumi pälvisid viis täiskasvanute klassis võistlevat sportlast, kellel on väga head võimalused kvalifitseeruda või kes on juba kvalifitseerunud 2016. aasta olümpiamängudele. Nende hulgas on aerutajad Kaarel Alupere ja Kaspar Sula, maastikukrossi jalgrattur Martin Loo ning Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta, kes on juba kvalifitseerunud. Kõigi 76  stipendiumisaajaga on võimalik tutvuda SIIN.

Kokku esitati spordistipendiumitele 127 sportlast ning stipendiume taotleti 36 spordiala esindajale. Taotlusi esitas 40 spordiorganisatsiooni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. 2015. aasta eelarves on spordistipendiumide määramiseks kokku 128 212 eurot.

Lisainformatsioon:
Margus Klaan
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik
Tel: 6282328
E-mail: margus.klaan@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

02.09.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium ootab taas ettepanekuid riigi spordistipendiumide määramiseks

Kultuuriministeerium ootab spordialaliitudelt ja maakondade spordiliitudelt ettepanekuid spordistipendiumite määramiseks. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 15. september 2019.

Foto: Kultuuriministeerium
11.07.2019|Kultuuriministeerium

Valitsus on valmis eraldama korvpalli ja võrkpalli EM-i korraldamiseks Tallinnas 5 miljonit eurot

Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel toetada Tallinnas 2021. aastal Euroopa võrk- ja korvpalli meistrivõistluste meeste finaalturniiri ühe alagrupiturniiri korraldamist. Kui võistluste korraldusõigused saadakse, siis eraldatakse selleks riigieelarvest kahe aasta jooksul 5 miljonit eurot.