Sa oled siin

Teade 12. märtsil, enne eriolukorra kehtestamist: üldist nõuet kultuuriasutuste plaanipäraste sündmuste ärajätmiseks ei ole

12. märts 2020 - 11:50

Kultuuriministeerium kutsub täna, 12. märtsi õhtupoolikul kokku haldusala asutuste juhid, et luua parem selgus koroonaviiruse levikust tingitud probleemidest ja anda vastavad juhtnöörid. Ministeerium püüab koostöös asutuste juhtkondadega leida lahendusi, kuidas keeruline aeg seljatada.

Tulenevalt peaminister Jüri Ratase poliitilisest avaldusest on tähelepanu all avalike ürituste korraldamise tingimused.

„Praegu seisuga soovitame tungivalt ära jätta kõik suured rahvusvahelised kultuuri- ja spordiüritused. Oleme pöördunud nende korraldajate poole ja saanud üldiselt mõistvat tagasisidet. Avalike sündmuste lube palume mitte taotleda üle 100 osavõtjaga siseruumides toimuvatele ettevõtmistele,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas. „Praegu ei ole nõuet tegutsevate kultuuriasutuste, teatrite ja kinode, plaanipäraste etenduste ära jätmiseks, kui on tagatud tervisekaitsemeetmed. Samadel tingimustel võivad oma uksed lahti hoida muuseumid. Valitsuskomisjon arutab seda pärastlõunal. Anname otsustest kõigile asjaomastele teada võimalikult operatiivselt. Tänan kõiki asutuste juhte, töötajaid ja kultuuriasutuste külastajaid mõistmise eest,“ lisas kultuuriminister.  

Võimalike muudatuste kohta langetavad otsuse korraldajad või asutused ise Terviseameti ning valitsuse suunistele tuginedes. Kui korraldaja otsusel ära jääv või edasi lükatav sündmus on saanud toetust riigieelarvest, palub Kultuuriministeerium korraldajat sellest ministeeriumi teavitada. Küsimused, mis puudutavad riigilt saadud toetusi, lahendatakse iga üksikjuhtumi asjaolusid arvestades.

Veel uudiseid samal teemal

Haapsalu muinsuskaitseala. Foto: Reio Avaste
01.07.2020|Kultuuriministeerium

Ajalooliste linnakeskuste muinsuskaitsealade korrastamist toetatakse ligi 2,9 miljoni euroga

Tänasest, 1. juulist avanes taotlusvoor, kust rahastatakse väikelinnade muinsuskaitsealadel asuvate hoonete restaureerimise ja avalikku kasutusse võtmisega seotud tegevusi.

Kalmar Kurs
30.06.2020|Kultuuriministeerium

5 küsimust. Uus välissuhete osakonna juhataja Kalmar Kurs

Kultuuriministeeriumis asub alates 15. augustist välissuhete osakonda juhtima pikaaegse ametnikukogemusega Kalmar Kurs. Saame tuttavaks!