Sa oled siin

Tartu Kunstimuuseumi direktorina jätkab Rael Artel

15. jaanuar 2016 - 8:11
Rael Artel. Foto: Taavi Piibemann
Rael Artel. Foto: Taavi Piibemann

Tartu Kunstimuuseumi direktorina jätkab järgneval kolmel aastal või kuni muuseumi reorganiseerimiseni muuseumi senine direktor Rael Artel. Vastavalt konkursikomisjoni ettepanekule allkirjastasid kultuuriminister Indrek Saar ja Rael Artel töölepingu uueks ametiajaks. 

Konkursikomisjoni esimehe, Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Tarvi Sitsi sõnul on Artelil selge visioon ja kindel nägemus selle elluviimiseks. „Komisjoni hinnangul on Rael Arteli kolme aasta jooksul omandatud kogemustepagas hea platvorm, millelt jätkata positiivsete arengute suunal. Muuseumi tugev mitmekesine programm pöörab tähelepanu ühtviisi nii kohalikule kultuuripärandile kui ka nüüdisaegsele kunstiproduktsioonile ning see kõnetab inimesi,“ rääkis Sits 

Rael Arteli enese sõnul jätkuvad muuseumis juba planeeritud tegevused, kuid kõige enam on uuel ametiajal plaanis pöörata tähelepanu kommunikatsioonile ja külastajakogemusele. „Kindlasti saan lubada palju põnevaid näitusi ja kunstiraamatuid. Kord aastas Tartmusi külastamisest kindlasti ei piisa, vaid iga paari kuu tagant võiks iga kultuurihuviline selle külastuse ette võtta,“ ütles Artel. Ta lisas, et töö jätkub muuseumi reorganiseerimisega sihtasutuseks ning endiselt on päevakorral aastakümneid kestnud teema kogude hoiutingimuste parandamisest.

Rael Artel (1980) on töötanud Tartu Kunstimuuseumi direktorina alates 2013. aastast. Varem on olnud vabakutseline kuraator, koostades rahvusvahelisi kaasaegse kunsti näitusi nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Artel on töötanud ka külaliskuraatorina Kumu kunstimuuseumis ning Lodzi kunstimuuseumis Poolas. Ta on kaasaegse kunsti festivali Art Ist Kuku Nu Ut kunstiline juht. Aastatel 2004-2008 juhtis Rael Artel projektiruumi „Rael Artel Gallery: Non-Profit Projekt Space“, mis korraldas mitmeid kunstiprojekte Pärnus ja Tartus. Artel on omandanud magistrikraadi kunstiteaduses Eesti Kunstiakadeemias. Lisaks on ta lõpetanud kuraatorite koolitusprogrammi De Appeli kunstikeskuse juures Amsterdamis.

Konkurss Tartu Kunstimuuseumi direktori ametikohale kuulutati välja direktori ametiaja lõppemise tõttu 1.  aprillil 2016. Konkursikomisjoni kuulusid Kultuuriministeeriumi, Tartu linnavalitsuse, Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi ja Eesti Muuseumiühingu esindajad.

 

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeeriumi hoone.
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor on avatud

Tänasest, 15. aprillist avanes Kultuuriministeeriumi toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor. Taotlusi oodatakse hiljemalt 15. maiks.

Foto: Kultuuriministeerium
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Riigi kultuuristipendiumide ettepanekuid saab teha 22. aprillini

Veel on võimalus teha ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Kultuuriministeerium toetab stipendiumiga peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.