Sa oled siin

Täna selguvad Muuseumirotid 2018

25. jaanuar 2019 - 12:07
Muuseumiroti auhinnad, skulptor Tiiu Kirsipuu loomming. Foto: Kultuuriministeerium
Muuseumiroti auhinnad, skulptor Tiiu Kirsipuu loomming. Foto: Kultuuriministeerium

Eesti Ajaloomuuseumis Tallinnas Maarjamäel peetakse täna, 25. jaanuaril Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja gala. Päevasel konverentsil tutvustavad nominendid oma projekte, kelle seast selguvad õhtusel auhinnagalal aastapreemia Muuseumirott 2018 võitjad kümnes kategoorias. 

Eesti muuseumide aastaauhindadega tunnustatakse paremaid muuseumispetsialiste ning väärtustatakse ja tuuakse esile muuseumitöö eri tahke.

„Muuseumid loovad sidet möödunu ja tänapäeva vahel. Konkurss aitab muuseumide igapäevatööd veelgi enam avalikkusele tutvustada, olgu selleks mõne keerulise objekti konserveerimine või üha rohkem hoogu juurde saav kogude digiteerimine. Meie aastane kolm ja pool miljonit muuseumikülastust tõestab, et muuseumid on tippvormis ja nende tegevus kõnetab inimesi,“ ütles Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Marju Reismaa.

Auhindu jagatakse kümnes kategoorias: muuseumikogu arendaja, konserveerimistöö, muuseumihariduse edendaja, teadustrükis, teadusüritus, ajutine näitus, püsinäitus, muuseumiarendaja, kogukonna sõber ja eriauhind. Rändauhinnad ehk Suured Muuseumirotid antakse välja aasta parima püsinäituse ja parima ajutise näituse eest. 

Iga kategooria võitjale on rahaline preemia 1300 eurot, mille eest võib osaleda Euroopas toimuval erialakonverentsil või kasutada seda muuseumitöötajate enesetäienduseks. Kõigile võitjatele antakse skulptor Tiiu Kirsipuu pisikesed Muuseumiroti kujud, rändauhinnana jäävad ringlema suured Muuseumirotid näituse ja püsinäituse kategooria võitjale.

Kokku esitati muuseumide aastaauhindade konkursile 113 ettepanekut, mille seast Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu teemakomisjonid valisid välja 27 nominenti 14 muuseumist. Traditsiooniliselt oli konkurents kõige tihedam näituste, hariduse ja trükiste kategooriates. Muuseumiroti 2018 võõrustaja Eesti Ajaloomuuseum kandideerib kolmes ja Eesti Kunstimuuseum kokku viies eri kategoorias. Auhindade väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisaks antakse välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse Visit Estonia kõige külastajasõbralikuma muuseumi auhind „Rotilõks“.

Muuseumide aastakonverentsist ja galast Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäel teeb veebiülekande Postimees

Laureaadid hakkavad selguma auhinnagalal kell 19.00.

#muuseumirott

Lisainfo:

Eesti muuseumide aastaauhinnad Muuseumirott 2018 tutvustus Kultuuriministeeriumi kodulehel

Eesti muuseumide aastaauhindade konverentsi ajakava (PDF)

Muuseumirott 2018 nominendid (PDF)

Eesti muuseumide aastaauhindade Facebooki leht

Muuseumirott 2018 auhinnagala kutse (PDF)

Eelmise aasta laureaadid (PDF)

 

 

Veel uudiseid samal teemal

Eduard Wiiralt "Mon Paris". Foto: muis.ee
21.10.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

Kultuuriministeerium kuulutas täna, 21. oktoobril välja kunstiüliõpilaste konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.

Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner. "Workshop"
18.10.2019|Kultuuriministeerium

Avanes „Eesti kultuur maailmas“ 2020. aasta I taotlusvoor

Tänasest on võimalik esitada taotlusi 2020. aasta rahvusvahelistele projektidele toetuse saamiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 18. november kell 23.59.