Sa oled siin

Taas algab konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

19. november 2018 - 11:40
Eva Mustonen ja Mirjam Reili, 2017. aasta Wiiralti stipendiaadid
Eva Mustonen ja Mirjam Reili, 2017. aasta Wiiralti stipendiaadid

Kultuuriministeerium kuulutas täna, 19. novembril välja kunstiüliõpilastele mõeldud konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Eduard Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist. 

Eduard Wiiralti autoritasude seadusjärgne pärija on Kultuuriministeerium. Kunstniku loomingu kasutamise eest laekuvast rahast makstav stipendium asutati 2004. aastal.

„Wiiralti teoste kasutamisest laekuv autoritasu näitab stabiilse kasvu märke ja tänu sellele saame riigi juubeliaastal anda tuult tiibadesse lausa kolmele kunstitudengile. Ka Wiiralt ise alustas sajandi eest just kunstiüliõpilasena oma loometeed,“ märkis Kultuuriministeeriumi kunstinõunik, valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre.

Stipendiumi kandidaat võib olla iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng, sealhulgas välisülikoolides õppijad. Stipendiumi taotlemiseks tuleb Kultuuriministeeriumile esitada vabas vormis avaldus, mis sisaldab motivatsioonikirja, loomingulise ja erialase tegevuse ülevaadet ning tõendit õpingute kohta. Kultuuriministeeriumi soovitab kandideerijail hoolikalt läbi mõelda stipendiumi eesmärgi iseenda jaoks ning selgitada avalduses võimalikult täpselt oma loometegevuse peamisi põhimõtteid ja nende olulisust.

Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot ning need annab laureaatidele üle kultuuriminister. Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile traditsiooni kohaselt nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada Kultuuriministeeriumile digitaalselt oma loomingulise ja erialase tegevuse kokkuvõte, tõend õpingute kohta ning motivatsioonikiri. Digiallkirjastatud taotlusi oodatakse e-posti aadressil min@kul.ee 10. detsembrini 2018. Paberkandjal võib avaldusi saata aadressil Suur-Karja 23, Tallinn. Täpsed tingimused ja ka varasemad stipendiaadid on Kultuuriministeeriumi kodulehel siin

Mullu pälvisid kõrge tunnustuse Eesti Kunstiakadeemia magistrant Eva Mustonen ja Arnhemi Artezi kunstiakadeemia magistrant Mirjam Reili (fotol).

Lisainformatsioon  
Maria-Kristiina Soomre
Kultuuriministeeriumi kunstinõunik
628 2242

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriministeeriumi hoone.
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor on avatud

Tänasest, 15. aprillist avanes Kultuuriministeeriumi toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ 2019. aasta teine taotlusvoor. Taotlusi oodatakse hiljemalt 15. maiks.

Foto: Kultuuriministeerium
15.04.2019|Kultuuriministeerium

Riigi kultuuristipendiumide ettepanekuid saab teha 22. aprillini

Veel on võimalus teha ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Kultuuriministeerium toetab stipendiumiga peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel kaalukaid kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.