Sa oled siin

Taas algab konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

19. november 2018 - 11:40
Eva Mustonen ja Mirjam Reili, 2017. aasta Wiiralti stipendiaadid
Eva Mustonen ja Mirjam Reili, 2017. aasta Wiiralti stipendiaadid

Kultuuriministeerium kuulutas täna, 19. novembril välja kunstiüliõpilastele mõeldud konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Eduard Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist. 

Eduard Wiiralti autoritasude seadusjärgne pärija on Kultuuriministeerium. Kunstniku loomingu kasutamise eest laekuvast rahast makstav stipendium asutati 2004. aastal.

„Wiiralti teoste kasutamisest laekuv autoritasu näitab stabiilse kasvu märke ja tänu sellele saame riigi juubeliaastal anda tuult tiibadesse lausa kolmele kunstitudengile. Ka Wiiralt ise alustas sajandi eest just kunstiüliõpilasena oma loometeed,“ märkis Kultuuriministeeriumi kunstinõunik, valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre.

Stipendiumi kandidaat võib olla iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng, sealhulgas välisülikoolides õppijad. Stipendiumi taotlemiseks tuleb Kultuuriministeeriumile esitada vabas vormis avaldus, mis sisaldab motivatsioonikirja, loomingulise ja erialase tegevuse ülevaadet ning tõendit õpingute kohta. Kultuuriministeeriumi soovitab kandideerijail hoolikalt läbi mõelda stipendiumi eesmärgi iseenda jaoks ning selgitada avalduses võimalikult täpselt oma loometegevuse peamisi põhimõtteid ja nende olulisust.

Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot ning need annab laureaatidele üle kultuuriminister. Eesti Kunstimuuseum lisab stipendiumile traditsiooni kohaselt nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada Kultuuriministeeriumile digitaalselt oma loomingulise ja erialase tegevuse kokkuvõte, tõend õpingute kohta ning motivatsioonikiri. Digiallkirjastatud taotlusi oodatakse e-posti aadressil min@kul.ee 10. detsembrini 2018. Paberkandjal võib avaldusi saata aadressil Suur-Karja 23, Tallinn. Täpsed tingimused ja ka varasemad stipendiaadid on Kultuuriministeeriumi kodulehel siin

Mullu pälvisid kõrge tunnustuse Eesti Kunstiakadeemia magistrant Eva Mustonen ja Arnhemi Artezi kunstiakadeemia magistrant Mirjam Reili (fotol).

Lisainformatsioon  
Maria-Kristiina Soomre
Kultuuriministeeriumi kunstinõunik
628 2242

Veel uudiseid samal teemal

riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ tulemused
14.12.2018|Kultuuriministeerium

Pühakodade programmist on toetatud kirikuid ligi 13 miljoni euroga

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 14. detsembril riikliku programmi “Pühakodade säilitamine ja areng 2014-2018“ juhtnõukogu kogunemine, kus võeti kokku lõppeva programmiperioodi tulemused. Programmi viimase viie aasta eelarve oli kokku 3,61 miljonit eurot ja toetust sai 118 pühakoda.

Foto: Eesti Kunstimuuseum
13.12.2018|Kultuuriministeerium

Valitsuse otsus tagab Niguliste jäämise muuseumiks ja kontserdisaaliks

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) loobus Niguliste kiriku hoone ning selle maa tagastamise ja kompenseerimise nõudest. Niguliste jääb seega muuseumiks ja kontserdisaaliks ka tulevikus.