Sa oled siin

Sõbrapäeval selguvad kultuurisõbrad

10. veebruar 2020 - 16:49
Kärt Ojavee taies „Undefined Useful Object“
Kärt Ojavee taies „Undefined Useful Object“

Kultuuriministeerium annab sõbrapäeval, reedel, 14. veebruaril üle tänavused kultuurisõbra tiitlid. Konkursil Kultuurisõber 2019 saavad tunnustuse 23 ettevõtet või metseeni, kelle rahaline panus kultuurikorraldajate heaks oli mullu silmatorkav ja kaalukas.

Kultuuriministeeriumile laekus tänavu 47 tunnustamise ettepanekut. Nende seast valiti välja 21 kultuurisõpra ning kaks peapreemia laureaati ehk aasta kultuurisõpra. Aasta kultuurisõpradele kingitakse tavakohaselt kunstnik Kärt Ojavee taies „Undefined Useful Object“ (fotol). Tunnustused annab üle kultuuriminister Tõnis Lukas

„Meil on hea meel, et koostöö erasektori ja kultuurirahva vahel on püsiv ja tihe. Pikaajaline kindlustunne on kultuurisektoris äärmiselt tähtis. Kultuurisõbra konkurss on aidanud kinnistada ka arusaama, et kultuuri edendamine ei ole üksnes riigi või erasektori hool ja kohustus, vaid see meie kõigi ühine asi,“ rääkis konkursi valikukomisjoni juhtinud Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits

Kultuurisõbra komisjoni töös osalesid sel korral lisaks ministeeriumi kantslerile ja valdkondade asekantsleritele ka Eesti Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismi, loomemajanduse ja võrgustike toetuste valdkonnajuht Riin Roosalu ning Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts. Kultuuriministeerium tunnustab valdkonda panustanud organisatsioone ja isikuid alates 2012. aastast, kui jagati tunnustusi 2011. aasta panuse eest.

Pidulik tänusündmus Kultuurisõber 2019 toimub reedel, 14. veebruaril 2020 PROTO Avastustehases (Peetri 10, Tallinn). Fotosein on avatud alates kell 12.30, gala algab kell 13.00. Sündmuse viib läbi Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik Grete Lõbu, muusikalise tervituse toovad Eda-Ines Etti ja Jakko Maltis. Rahvusringhäälingu uudisteportaal näitab toimuvat ka otsepildis.

Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama, palume enda osalemisest teatada!

Veel uudiseid samal teemal

06.06.2020|Kultuuriministeerium

Rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava ootab tagasisidet

Rahvastikuministri ja kultuuriministri koostöös on valminud rahvastiku ja sidusa ühiskonna arengukava 2021-2030 koostamise ettepanek. Kuni 17. juunini kestab avalik konsulteerimine, mille käigus on kõigil võimalik esitada arvamusi ja kommentaare valminud dokumendile.

29.05.2020|Kultuuriministeerium

OLULINE! Valitsus leevendas tingimusi sündmuste korraldamisele juba alates juunist

Valitsus tegi neljapäeval, 28. mail olulisi leevendusi avalike ürituste korraldamiseks juba juunist. Palun tutvuge muudatustega ning tutvuge vajadusel täpse juhendiga. Võimalikud täpsustavad küsimused palume saata min@kul.ee.