Sa oled siin

Sõbrapäeva eel selguvad 2020. aasta kultuurisõbrad

9. veebruar 2021 - 9:24
„Undefined Useful Object“. Foto: Kultuuriministeerium
„Undefined Useful Object“. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium annab taas sõbrapäeva eel, reedel, 12. veebruaril üle tänavused kultuurisõbra tunnustused. Konkursil Kultuurisõber 2020 tänatakse 24 ettevõtet või metseeni, kelle rahaline panus või muu tugi kultuurikorraldajatele oli möödunud aastal silmatorkav ja kaalukas.

„Koroona-aasta peegeldus kahtlemata Kultuurisõbra konkursile tehtud ettepanekutest ja olukorra kirjeldustest vastu. Pikaajalised koostöösuhted said erilise tähenduse just möödunud aastal. Kultuurisektorile oli äärmiselt tähtis, et riigieelarve toetuse kõrval ei kadunud ära erakapital, kuigi kriis lõi valusalt kõiki,“ kinnitas valikukomisjoni juhtinud Kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits.

Kultuuriministeeriumile laekus tunnustamiseks sel korral ühtekokku 41 ettepanekut. Nende seast valiti välja 21 kultuurisõpra ning kolm peapreemia laureaati ehk aasta kultuurisõpra. Aasta kultuurisõpradele kingitakse tavapäraselt kunstnik Kärt Ojavee teos „Undefined Useful Object“ (fotol). Kõik tunnustused annab üle kultuuriminister Anneli Ott. Kultuurisõbra valikukomisjoni töös osalesid lisaks Kultuuriministeeriumi valdkonnajuhtidele ka Eesti Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismi, loomemajanduse ja võrgustike toetuste valdkonnajuht Riin Roosalu ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

Pidulik tänusündmus Kultuurisõber 2020 toimub reedel, 12. veebruaril 2020 Tallinnas, Kultuurikatla virtuaalürituste saalis. Uksed avatakse kell 12.30, gala algab kell 13. Muusikalise tervituse toovad Anna Kaneelina ja Erki Pärnoja ning Marianne Leibur ja Jalmar Vabarna. Gala kannab otsepildis üle Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal, sündmuse viib läbi rahvusringhäälingu ajakirjanik Grete Lõbu.   

Ajakirjanikud! Olete oodatud sündmust kajastama, kuid palume osalemisest teatada. Kohapeal on tagatud hajutatus ning kõigi muude sündmustele kehtivate piirangute järgimine. Gala kestab umbes tunni, järgneb intervjuude võimalus.

Mullu pälvisid peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitli Nordic Hotel Forumi omanik ja juht Feliks Mägus ning kütusefirma Olerex. Kultuuriministeerium tunnustab valdkonda panustanud organisatsioone ja isikuid alates 2011. aastast. 

Veel uudiseid samal teemal

Estonia kontserdisaal
26.02.2021|Kultuuriministeerium

Valitsus kehtestas koroonaviiruse tõrjeks rangemad piirangud

Valitsus kinnitas täna e-istungil eri valdkondades senisest rangemad meetmed, et piirata koroonaviiruse leviku üha kiirenevat kasvu, uued nõuded kehtivad 28. märtsini. Alates 3. märtsist peavad publikule uksed sulgema enamik kultuuriasutusi, nende hulgas nii teatrid, kinod kui ka muuseumid.

Kultuuriminister Anneli Ott
26.02.2021|Kultuuriministeerium

100 päeva plaan: energiasüst kõigile ministeeriumi valdkondadele

Kaja Kallase juhitav Keskerakonna ja Reformierakonna valitsus astus ametisse 26. jaanuaril 2021. Esimest 100 päeva loetakse hea tava kohaselt kriitikavabaks perioodiks, mil uus valitsus saab rahulikult atra seada. Samal ajal ei tähenda see üksnes mõttetööd, vaid 100 päeva plaani konkreetsete eesmärkide täitmist. See päev jõuab kätte kolmapäeval, 5. mail.