Sa oled siin

Selgusid taotlusvooru "Muuseumide arendamine" tulemused

28. veebruar 2018 - 11:03
muuseumioo.ee
muuseumioo.ee

Selgusid taotlusvooru "Muuseumide arendamine" tulemused. Seekordsest taotlusvoorust sai toetust 16 projekti kogusummas 75 677 eurot.

Toetuse eesmärk on muuseumivaldkonna populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine, muuseumidevahelise koostöö aktiveerimine, muuseumideüleste kogumispõhimõtete rakendamine ning muuseumitöötajate professionaalsuse tõstmine.

"Taotlusvoorust said toetust eelkõige projektid, mille mõju on laiahaardeline – mitmed koolitused, külastusmängud, aga ka Eesti Muuseumiühingu korraldatud populaarne muuseumiöö. Samuti tasub välja tuua digiteerimisprojektid: toetust said SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide, Seto Talumuuseumi ja Tartu Ülikooli digiteerimise projektid, kuna just nemad olid kõige rohkem läbi mõelnud materjali hilisema kasutuse ning täitnud nõude, et digiteeritu saab juurdepääsupiiranguteta kõigile tasuta kättesaadavaks," ütles Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Mirjam Rääbis.

Toetatud projektide nimekirja, toetuse andmise tingimuste ja taotlusi hinnanud komisjoni koosseisuga saab tutvuda siin.

Lisainfo
Mirjam Rääbis
Muuseuminõunik
6 282 335
mirjam.raabis@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus "Kohtumised". Foto: Berta Vosman (ERM)
12.09.2018|Kultuuriministeerium

Uuring: muuseumid ja raamatukogud on populaarsed, arendamist vajavad uued teenused

Kultuuriministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) ja uuringufirma Kantar Emoriga tutvustas täna, 12. septembril Eesti muuseumide ja raamatukogude külastajate ja mittekülastajate värske uuringu tulemusi. Saadud tulemused aitavad kaasa poliitikakujundamisele ning edasistele tegevustele, mis võiksid veelgi suurendada Eesti muuseumide ja raamatukogude atraktiivsust ja külastatavust.

Valletta, Euroopa kultuuripealinn 2018. Foto: Jason Borg, Malta valitsus
30.08.2018|Kultuuriministeerium

Riik rahastab Euroopa kultuuripealinna 2024 kuni 10 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna, 30. augustil, et tulevast Eesti kultuuripealinna rahastatakse kuni 10 miljoni euroga. Kultuuripealinna toetuse kohta esitab Kultuuriministeerium koostöös Rahandusministeeriumiga taotluse tuleval kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine aastateks 2021 kuni 2024.