Sa oled siin

Saar: meie kunstnike osalemine Performa biennaalil New Yorgis on Eesti jaoks suur saavutus

6. november 2017 - 11:40
Flo Kasearu, Kris Lemsalu, Anu Vahtra. Foto autor: Kristina Õllek
Flo Kasearu, Kris Lemsalu, Anu Vahtra. Foto autor: Kristina Õllek

Kultuuriminister Indrek Saar viibib alates tänasest, 6. novembrist kuni nädala lõpuni töövisiidil New Yorgis. Visiidil külastab minister nüüdiskunsti festivali Performa biennaali, mille põhiprogrammi fookusriik on esmakordselt Eesti.

Performa algas New Yorgis möödunud nädalal, 1. novembril. Festivali põhiprogrammis osalevad esmakordselt ka Eesti kunstnikud ning “Eesti avatud paviljoni” programmi keskmes on Flo Kasearu, Anu Vahtra ja Kris Lemsalu uudisteosed, mis on loodud spetsiaalselt biennaali jaoks.

Kultuuriminister Indrek Saare kinnitusel on meie kunstnike osalus Performal Eesti jaoks suur saavutus. „Tunnustan meie kunstnikke ja korraldajaid, kelle töö ja pühendumus ei ole jäänud tähelepanuta ning kelle pingutused on tõstnud Eesti maineka festivali põhiprogrammi fookusriigiks. Väikesest kultuuriruumist tulles on ka kõige andekamatel üksi väga raske läbi murda, Eesti avatud paviljoniga tõestavad meie kunstiinimesed, et koostöö on igal juhul edu võti,“ sõnas Saar.

Eesti Avatud Paviljoni peakorraldajad on Performa tegevdirektor Esa Nickle ja produtsent Maaike Gouwenberg koostöös eesti kuraatori Evelyn Raudsepaga. Paviljoni kaaskorraldaja on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

Visiidi ajal kohtub minister New Yorgi maineka ISCP kunstiresidentuuri esindajatega. Eesti loomeinimestest on varasematel aastatel programmis osalenud kuraator Rael Artel ja fotograaf Marge Monko. Tänavu osaleb programmis foto- ja installatsioonikunstnik Anu Vahtra, kelle Performa jaoks loodud teos valmis just selles residentuuris.

Kavas on ka kohtumised Eesti muusikaekspordiga seotud võtmeisikutega ning külastus New Yorgi Eesti majja ja kohtumine sealsete eestlaste ning Eesti suursaadikuga USAs Lauri Lepikuga.

Lisainformatsioon

Maria-Kristiina Soomre

Kultuuriministeeriumi kunstinõunik

628 2242

maria-kristiina.soomre@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus "Kohtumised". Foto: Berta Vosman (ERM)
12.09.2018|Kultuuriministeerium

Uuring: muuseumid ja raamatukogud on populaarsed, arendamist vajavad uued teenused

Kultuuriministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) ja uuringufirma Kantar Emoriga tutvustas täna, 12. septembril Eesti muuseumide ja raamatukogude külastajate ja mittekülastajate värske uuringu tulemusi. Saadud tulemused aitavad kaasa poliitikakujundamisele ning edasistele tegevustele, mis võiksid veelgi suurendada Eesti muuseumide ja raamatukogude atraktiivsust ja külastatavust.

Valletta, Euroopa kultuuripealinn 2018. Foto: Jason Borg, Malta valitsus
30.08.2018|Kultuuriministeerium

Riik rahastab Euroopa kultuuripealinna 2024 kuni 10 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna, 30. augustil, et tulevast Eesti kultuuripealinna rahastatakse kuni 10 miljoni euroga. Kultuuripealinna toetuse kohta esitab Kultuuriministeerium koostöös Rahandusministeeriumiga taotluse tuleval kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine aastateks 2021 kuni 2024.