Sa oled siin

Saar Londoni raamatumessil: Eesti kirjandusel läheb üle aegade hästi

10. aprill 2018 - 7:49
Londoni raamatumessi 2018 logo
Londoni raamatumessi 2018 logo

Kultuuriminister Indrek Saar avab täna, 10. aprillil koos Läti kultuuriministri Dace Melbārde  ja Leedu kultuuriministri Liana Ruokytė-Jonssoniga Londoni rahvusvahelise raamatumessi. Messi peakülalised on tänavu Eesti, Läti ja Leedu ühise ekspositsiooniga.

Kolme Balti riigi ühine esinemine Euroopa suuruselt teisel raamatumessil on seotud Balti riikide iseseisvuse sajanda aastapäeva tähistamisega. Eesti kirjandust esindavad messil kirjanikud Rein RaudMaarja Kangro, Andrei Ivanov ning Mihkel Mutt, kes on ühtlasi üks kolmest messi päevaautorist.

„Eesti juubeliaastal on hea meel tõdeda, et meie kirjandusel läheb maailma areenil üle aegade hästi ja Eesti autorid on hinnatud nii kodus kui välismaal,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Seda suurem on rõõm, et tänavu on Londonis Eesti kirjandus esmakordselt esindatud nii kõrgel tasemel ja nii suures mahus. Kolme Balti riigi iseseisvuse sajanda aastapäeva tähistamine Londonis nii suure ja väärika ühisekspositsiooniga on Eestile, Lätile ja Leedule kahtlemata oluline saavutus rahvusvahelisel areenil, mis aitab meie kirjandust maailmas veelgi tuntumaks teha,“ ütles kultuuriminister Saar. Ministrid avavad messi Londoni aja järgi kell 14.30.

Kell 18.00 osaleb kultuuriminister kirjandusauhindade International Excellence Awards üleandmistseremoonial. Traditsiooniliselt Londoni raamatumessi ajal toimuval tseremoonial jagatakse tunnustust silmapaistva panuse eest kirjanduse edendamisel. Kirjandusauhinna nominentide seas on ka kolm nominenti Eestist ning kõigi kategooriate ja kandidaatidega saab tutvuda siin.

Londoni raamatumess toimub 10.-12. aprillini Londonis Olympia messikeskuses. Eesti messistendil on välja pandud pea 300 raamatut, nende hulgas on eesti kirjanduse tõlked inglise keelde ja teistesse maailma keeltesse, eestikeelne ilukirjandus, lisaks ajaloo- ja aimekirjandus ning valik lastekirjandust. Messi autoriprogrammi kureerib Briti Nõukogu koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Kirjanduse Teabekeskusega.

Lisainfo

Kai-Ines Nelson

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik

kai-ines.nelson@kul.ee

5568 9644

Veel uudiseid samal teemal

Hasartmängumaksu Nõukogu
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuri ja spordi rahastamine muutub mugavamaks ja selgemaks

Riigikogu kiitis eelmisel nädalal heaks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitab, et kultuurile ja spordile mõeldud raha ära ei kao, spordis summad hoopis suurenevad.

Aasta kodanik 2017 Rasmus Rask
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Aasta kodaniku kandidaatide esitamine on avatud 4. novembrini

Kultuuriministeerium ootab kuni pühapäevani, 4. novembrini aasta kodaniku aunimetuse kandidaate. Aasta kodanik 2018 konkursi moto on „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.