Sa oled siin

Saar Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel Sofias: innovaatilised digilahendused suurendavad kultuuri elujõudu

28. veebruar 2018 - 7:18
EL kultuuriministrite kohtumine Bulgaarias. Foto: EU2018BG
EL kultuuriministrite kohtumine Bulgaarias. Foto: EU2018BG

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb täna, 28. veebruaril Bulgaarias Sofias algaval Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel. Ministrite arutelu keskmes on kultuuri ühendav roll euroliidu tuleviku kujundamisel ja ühiskonna sidustamisel ning noorte tõhusam kaasamine Euroopa väärtuste säilitamisel ja kujundamisel. Ühtlasi osaleb kultuuriminister seejärel algaval Euroopa Liidu ja Aasia kultuuriministrite kohtumisel. 

Kultuuriminister Indrek  Saare sõnul tuleb leida lahendusi, mis aitaksid kaasa kultuuri levikule ning tooksid rohkem noori kultuuri looma ja tarbima. „Eelseisvas ministrite debatis tugineme suuresti meie eesistumise ajal tõstatatud teemadele. Need on ligipääsu parandamine kultuurile digivahendite kaudu ning tõhusam töö publiku, eriti noorte kaasamisel. Eesti kogemus näitab, et  innovaatilised digilahendused suurendavad huvi kultuuri eri valdkondade vastu ja seeläbi tagavad sellele elujõu,“ ütles Saar.
 
Ministrite kohtumise aruteluteemad hõlmavad muuhulgas veel kultuuritöötajate mobiilsust, kultuuriinstitutsioonide koostöö parandamist, koostööd UNESCO ja Euroopa Nõukoguga ning juurdepääsu parandamist euroliidu rahastusele.

Kultuuriministrite kohtumisele on kutsutud ka Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) riikide, Euroopa Parlamendi, Euroopa Nõukogu ja UNESCO esindajad. Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisega samaaegselt toimub Sofias ka Euroopa Liidu ja Aasia kultuuriministrite kohtumine. Ka sellel kohtumisel osaleb minister Saar ning Eesti esindajana teeb ettekande Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts.

Lisainfo
Silver Meikar
ministri nõunik
5278 089
silver.meikar@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus "Kohtumised". Foto: Berta Vosman (ERM)
12.09.2018|Kultuuriministeerium

Uuring: muuseumid ja raamatukogud on populaarsed, arendamist vajavad uued teenused

Kultuuriministeerium koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) ja uuringufirma Kantar Emoriga tutvustas täna, 12. septembril Eesti muuseumide ja raamatukogude külastajate ja mittekülastajate värske uuringu tulemusi. Saadud tulemused aitavad kaasa poliitikakujundamisele ning edasistele tegevustele, mis võiksid veelgi suurendada Eesti muuseumide ja raamatukogude atraktiivsust ja külastatavust.

Valletta, Euroopa kultuuripealinn 2018. Foto: Jason Borg, Malta valitsus
30.08.2018|Kultuuriministeerium

Riik rahastab Euroopa kultuuripealinna 2024 kuni 10 miljoni euroga

Valitsus otsustas täna, 30. augustil, et tulevast Eesti kultuuripealinna rahastatakse kuni 10 miljoni euroga. Kultuuripealinna toetuse kohta esitab Kultuuriministeerium koostöös Rahandusministeeriumiga taotluse tuleval kevadel, kui algab riigi eelarvestrateegia koostamine aastateks 2021 kuni 2024.