Sa oled siin

Riiklikke spordistipendiume jagus teisel poolaastal 77 sportlasele

10. oktoober 2014 - 13:19

10.10.2014

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas teise poolaasta spordistipendiumide saajad, 77 sportlase vahel läheb jagamisele 84 544 eurot.

Spordistipendiumid saavad aerutajad Kaarel Alupere, Kaspar Sula ja Joosep Karlson, allveesportlane Jelena Smirnova, jalgpallur Anett Vilipuu, jalgratturid Martin Loo, Maaris Meier, Liisi Rist ja Oskar Nisu, judokad Grigori Minaškin, Juhan Mettis ja Mattias Kuusik, jõutõstja Alex-Edward Raus, karateka Daniel Rodionov, kergejõustiklased Marek Niit, Tiidrek Nurme, Janek Õiglane, Grete Udras, Mari Klaup, Andi Noot, Kairit Olenko ja Emilija Manninen, fitnessisportlane Endla Vaher, korvpallur Kadri Uiga, käsipallur Henri Hiiend, laskesuusatajad Johan Talihärm, Tuuli Tomingas, Meril Beilmann ja Regina Oja, laskjad Anžela Voronova, Ljudmila Kortšagina ja Jelena Potaševa, maadleja Anastassia Krasnova, maletajad Ottomar Ladva ja Mai Narva, motosportlased Aigar Leok ja Gert Krestinov, rattaorienteerujad Tõnis Erm ja Lauri Malsroos, suusaorienteeruja Daisy Kudre, poksija Rain Karlson, purjetajad Ingrid Puusta, Karl-Martin Rammo, Martin Õunap ja Rasmus Maalinn, saalihokimängija Mihkel Tasa, sulgpallur Raul Must, suusatajad Triin Ojaste ja Siim Sellis, kahevõistleja Han Hendrik Piho, mäesuusataja Tõnis Luik, sõudjad Joosep Laos, Geir Suursild ja Tõnis Vihmand, taekwondo-sportlane Vladislav Zarov, tehnikasportlane Lembit Vaher, tennisistid Anett Kontaveit ja Vladimir Ivanov, triatleet Kaidi Kivioja, tõstja Leho Pent, iluuisutajad Taavi Rand ja Irina Štork, kiiruisutaja Saskia Alusalu, ujujad Martin Liivamägi, Pjotr Degtjarov, Martin Allikvee, Maria Romanjuk, Kardo Ploomipuu ja Elisabeth Egel, veemotosportlane Rasmus Haugasmägi, vehklejad Katrina Lehis, Veronika Zuikova, Nelli Paju ja Peeter Turnau, vibulaskja Reena Pärnat ning rannavõrkpallipaar Rivo Vesik ja Kristo Kollo.

Stipendiumide määramise aluseks on spordialaliitude ja maakondade spordiliitude taotlused, neid laekus tähtajaks 132 kandidaadi kohta. Komisjon võttis taotlusi hinnates arvesse sportlaste saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, vastava spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ning arengut. Arvestati ka teiste organisatsioonide poolt eraldatud toetusi, et tagada erinevate toetuste jõudmine võimalikult laia ringi sportlasteni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas.

Veel uudiseid samal teemal

02.09.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium ootab taas ettepanekuid riigi spordistipendiumide määramiseks

Kultuuriministeerium ootab spordialaliitudelt ja maakondade spordiliitudelt ettepanekuid spordistipendiumite määramiseks. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 15. september 2019.

Foto: Kultuuriministeerium
11.07.2019|Kultuuriministeerium

Valitsus on valmis eraldama korvpalli ja võrkpalli EM-i korraldamiseks Tallinnas 5 miljonit eurot

Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel toetada Tallinnas 2021. aastal Euroopa võrk- ja korvpalli meistrivõistluste meeste finaalturniiri ühe alagrupiturniiri korraldamist. Kui võistluste korraldusõigused saadakse, siis eraldatakse selleks riigieelarvest kahe aasta jooksul 5 miljonit eurot.