Sa oled siin

Riiklikke spordistipendiume jagus esimesel poolaastal 72 sportlasele

2. aprill 2015 - 16:40
Kultuuriministeeriumi hoone
Kultuuriministeeriumi hoone

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas esimese poolaasta spordistipendiumide saajad, 72 sportlase vahel läheb jagamisele 62 160 eurot.

Riikliku spordistipendiumi saavad aerutajad Kaarel Alupere, Kaspar Sula ja Joosep Karlson, allveesportlane Jelena Smirnova, golfimängija Egeti Liiv, jalgratturid Martin Loo, Liisi Rist ja Kärolin Varblane, judokad Grigori Minaškin ja Juhan Mettis, jõutõstja Alex-Edward Raus,  karatekad Li Lirisman ja Daniel Rodionov, kergejõustiklased Rain Kask, Magnus Kirt, Taavi Tšernjavski, Tanel Laanmäe, Kaarel Jõeväli, Kairit Olenko, Emilija Manninen, Jüri Bergmann ja Sirly Tiik, kulturismi ja fitnessi sportlased Endla Vaher ja Rain Kuusnõmm, korvpallur Kadri-Ann Lass, käsipallur Karl Roosna, laskesuusatajad Rene Zahkna, Tuuli Tomingas ja Regina Oja, laskesportlased Ljudmila Kortšagina, Jelena Potaševa, Reino Velleste ja Cassandra Krass, maadleja Anastassia Krasnova, maletajad Ottomar Ladva ja Mai Narva, motosportlane Erki Kahro, rattaorienteerujad Lauri Malsroos ja Margus Hallik, poksija Rain Karlson, purjetajad Karl-Martin Rammo, Ingrid Puusta, Vaiko Vooremaa, Jakob Haud, Julius Henrik Tarand ja Kevin Grass, saalihokimängija Mihkel Tasa, sulgpallurid Raul Must ja Kati Tolmoff, suusatajad Tatjana Mannima ja Peeter Kümmel, sõudjad Joosep Laos ja Geir Suursild, tehnikasportlane Mart Sepp, tennisistid Anett Kontaveit ja Jürgen Zopp, triatleet Kaidi Kivioja, iluuisutajad Taavi Rand ja Irina Štork, kiiruisutaja Saskia Alusalu, ujujad Martti Aljand, Martin Liivamägi, Martin Allikvee, Pjotr Degtjarjov, Kardo Ploomipuu ja Elisabeth Egel, veemotosportlane Rasmus Haugasmägi, vehklejad Katrina Lehis, Ruslan Eskov ja Peeter Turnau, vibulaskja Reena Pärnat ning iluvõimleja Olga Bogdanova.

Enamik sportlastest saavad poolaasta peale stipendiumina 840 eurot, neljale sportlasele otsustati määrata kõrgendatud stipendium, 1260 eurot. Tegemist on täiskasvanute klassis võistlevate edukate sportlastega, kellel on reaalne võimalus 2015. aastal täita Rio de Janeiro olümpianorm ja kvalifitseeruda 2016. aasta olümpiamängudele, või kes on seda juba teinud. Kõrgendatud stipendium otsustati määrata Martin Loole, Karl-Martin Rammole, Ingrid Puustale ja Katrina Lehisele.

Stipendiumide määramise aluseks on spordialaliitude ja maakondade spordiliitude taotlused, neid laekus tähtajaks 122 kandidaadi kohta. Komisjon võttis taotlusi hinnates arvesse sportlaste saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, vastava spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ning arengut. Arvestati ka teiste organisatsioonide poolt eraldatud toetusi, et tagada erinevate toetuste jõudmine võimalikult laia ringi sportlasteni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. 2015. aasta eelarves on spordistipendiumide määramiseks kokku 128 212 eurot, II poolaasta riigi spordistipendiumide jaoks jäi seega 66 052 eurot.


Vaata lisaks:

Veel uudiseid samal teemal

02.09.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium ootab taas ettepanekuid riigi spordistipendiumide määramiseks

Kultuuriministeerium ootab spordialaliitudelt ja maakondade spordiliitudelt ettepanekuid spordistipendiumite määramiseks. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 15. september 2019.

Foto: Kultuuriministeerium
11.07.2019|Kultuuriministeerium

Valitsus on valmis eraldama korvpalli ja võrkpalli EM-i korraldamiseks Tallinnas 5 miljonit eurot

Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel toetada Tallinnas 2021. aastal Euroopa võrk- ja korvpalli meistrivõistluste meeste finaalturniiri ühe alagrupiturniiri korraldamist. Kui võistluste korraldusõigused saadakse, siis eraldatakse selleks riigieelarvest kahe aasta jooksul 5 miljonit eurot.