Sa oled siin

Rahvaraamatukogud saavad arendustoetusi taotleda

2. mai 2016 - 15:06

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 2. maist taotlusi raamatukogude arendamisega seotud tegevuste rahastamiseks. Taotluste esitamise tähtaeg on 20. mai.

Raamatukogude arendamistoetus on mõeldud rahvaraamatukogutöötajate professionaalsuse tõstmisele kaasaaitamiseks, rahvaraamatukogude- ja raamatukogudevahelise koostöö aktiveerimiseks ning rahvusvahelisele koostööle kaasaaitamiseks.

2016. aasta kultuurieelarves on raamatukogude arendamiseks ette nähtud kokku 35 000 eurot, seda on ligi 17% rohkem, kui möödunud aastal. Arendustoetust saab taotleda kaks korda aastas, esimene voor toimus vahemikus 1.–25. veebruar ning toetust sai 22 projekti summas 24 254 eurot.

Teise voorus jaotatav summa on 10 746 eurot ja projektitoetuse taotlusi saab esitada 2.–20. maini.

Taotlusvooru tingimuste kohta saate täpsemalt lugeda SIIT.


Projektitaotluste kirjutamisel tuleb võtta aluseks kultuuriministri määrus „Rahvaraamatukogudele riigieelarvest finantseeritavate kulude jaotamise kord“ ning kasutada just selle toetuse jaoks mõeldud taotlusvormi, mille leiab Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

 

Lisainfo
Ülle Talihärm
Raamatukogunõunik
Tel: 6282244
ulle.taliharm@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
22.10.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium suurendab erateatrite rahastamist

Kultuuriministeerium otsustas täna, 22. oktoobril, et Sakala 3 teatrimaja ideekonkurss lõpetatakse. Riik aga rahastab konkursi käigus sündinud ideede elluviimist ning etenduskunstide valdkonnas tervikuna toetatakse loomingulist mitmekesisust.

Eduard Wiiralt "Mon Paris". Foto: muis.ee
21.10.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

Kultuuriministeerium kuulutas täna, 21. oktoobril välja kunstiüliõpilaste konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.