Sa oled siin

Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide rahastamispõhimõtted ühtlustuvad

30. november 2017 - 14:22
Saarineni maja
Saarineni maja

Kultuuriministeerium avas uue taotlusvooru, kust saavad tegevustoetust taotleda muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse valdkonnaülesed kolmanda sektori partnerorganisatsioonid. Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Tarvi Sitsi sõnul loodi uus taotlusvoor selleks, et suurendada kultuuriväärtuste valdkonnas partnerorganisatsioonide kaasatust kultuuripoliitika kujundamisel ja tegevuste elluviimisel. „Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide roll valdkonna arendamisel on väga tugev. Samas toimus nende tegevuste rahastamine väga erinevatel alustel, näiteks raamatukogude valdkonnas puudus seniajani täiesti tegevustoetuse võimalus. Uue taotlusvooru eesmärk on ennekõike rahastamispõhimõtteid korrastada ja luua kõigile valdkonna partnerorganisatsioonidele ühtne süsteem toetuse taotlemiseks, mis annab neile loodetavasti paremad võimalused oma tegevuste planeerimisel ja igapäevaste tegevuste rahastamisel. Seeläbi suureneb ka nende võimekus edukaid projekte algatada ja ellu viia,“ ütles Sits.

Taotlusvoorust toetakse muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse üldjuhul üht valdkonda esindatavat partnerorganisatsiooni või valdkonna partnerorganisatsioonide ühistegevust. Toetust võivad taotleda Eestis registreeritud kolmanda sektori juriidilised isikud, kes tegutsevad muinsuskaitse, muuseumide või raamatukogunduse valdkonnas.

Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot ja taotlusi saab esitada kuni 22. detsembrini 2017.

Taotlusvooru täpsemad tingimused, taotlusvormid ja taotlusi hindava komisjoni koosseis on kättesaadav Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Lisainfo
Tarvi Sits
Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler
628 2210
tarvi.sits@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Hasartmängumaksu Nõukogu
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuri ja spordi rahastamine muutub mugavamaks ja selgemaks

Riigikogu kiitis eelmisel nädalal heaks hasartmängumaksu seaduse ja Eesti Kultuurkapitali seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitab, et kultuurile ja spordile mõeldud raha ära ei kao, spordis summad hoopis suurenevad.

Aasta kodanik 2017 Rasmus Rask
22.10.2018|Kultuuriministeerium

Aasta kodaniku kandidaatide esitamine on avatud 4. novembrini

Kultuuriministeerium ootab kuni pühapäevani, 4. novembrini aasta kodaniku aunimetuse kandidaate. Aasta kodanik 2018 konkursi moto on „Ühine riik liidab“, mis lähtub Eesti Vabariigi saja aasta juubelist ja Euroopa kultuuripärandiaastast.