Sa oled siin

OLULINE! Uuel nädalal hakkavad kehtima uued piirangud kultuurivaldkonnale

20. november 2020 - 17:09
Teater Vanemuine
Teater Vanemuine

Valitsus otsustas reedel, 20 novembril, et kõige varem alates teisipäevast, 24. novembrist hakkavad seoses koroonaviiruse laia levikuga kehtima lisapiiranguid kultuurisündmustele. Rakenduvad uued piirarvud ning saalide täituvuse reeglid.

Maksimaalne publiku arv statsionaarsete istekohtadega saalides on 400, ilma statsionaarsete kohtadeta saalides 250. Välitingimustes toimuvate ürituste publiku piirarv on 500 inimest.

Tallinna, Harju- ning Ida-Virumaa puhul hakkab kehtima 50% täituvuse reegel ning publiku paigutamine malelaua põhimõttel. Avalikes siseruumides on kohustuslik kanda maske. 

"Valitsuse eesmärk on elu Eestis ning kultuurielu lahti hoida. Selleks ongi need mõningad kitsendused vajalikud," teatas kultuuriminister Tõnis Lukas.

Valitsus võtab ametlikult detailse korralduse vastu esmaspäeval. Täpsemad ja detailsed juhised kehtima hakkavate reeglite kohta saabuvad samuti lähiajal nii ruttu, kui võimalik. Palume jälgida meie kanaleid!  

Veel uudiseid samal teemal

foto autor: Meelis Kompus
25.11.2020|Kultuuriministeerium

Avanes "Eesti kultuur maailmas" 2021. aasta I taotlusvoor

Alates tänasest, 25. novembrist saab esitada projekte „Eesti kultuur maailmas“ 2021. aasta esimesse taotlusvooru. Taotluste esitamise tähtaeg on 10. detsembril (kell 23:59). Taotluste esitamine toimub elektrooniliselt läbi toetuste menetlemise infosüsteemi.

23.11.2020|Kultuuriministeerium

Valitsus täpsustas piirangute sisu ja kehtima hakkamise aega

Valitsus kinnitas täna, 23. novembril uued koroonaviiruse vastased meetmed. Alates laupäevast, 28. novembrist hakkavad koroonaviiruse laia leviku tõttu kehtima uued piirarvud ning saalide täituvuse reeglid. Palume tutvuda ning tingimustega arvastada. Piirangud kehtivad sellisel kujul senikaua, kuni valitsus ei ole otsustanud teisiti!