Sa oled siin

Narva Aleksandri kirikusse planeeritakse kontserdisaali

31. jaanuar 2020 - 10:05
Narva Aleksandri kirik Foto: Eesti Rahvusraamatukogu digiarhiiv DIGAR
Narva Aleksandri kirik Foto: Eesti Rahvusraamatukogu digiarhiiv DIGAR

Valitsus kiitis eile, 30. jaanuaril heaks kultuuriminister Tõnis Lukase esitatud Narva Aleksandri kiriku kui avalikus kasutuses oleva hoone kontseptsiooni.

„Renoveeritud hoones saab tulevikus korraldada kontserte, konverentse ja vastuvõtte ning säilib ka jumalateenistuste ja näituste korraldamise võimalus. Narva Aleksandri kirik on tähenduslik hoone suure turismipotentsiaaliga ning peab olema Eesti rahvale avatud. Pärast kõikide variantide vaagimist usun, et leidsime väärikale hoonele parima lahenduse, sest kultuurimälestis säilib kõige paremini siis, kui ta on kasutuses,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Kogu hoone renoveerimis- ja ehitustööde maksumus on esialgse hinnangu kohaselt vähemalt 2,5 mln eurot. Kontseptsioon on lähtealus edasistele tegevustele nagu renoveerimise projekti koostamine ning hoone haldaja leidmine. Narva Aleksandri kiriku kontseptsiooniga saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel (DOCX).

Lisainfo
Olga Sõtnik
Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna peaspetsialist
628 2261
Olga.sotnik@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Tõnis Lukas
27.03.2020|Kultuuriministeerium

Isolatsiooni valu ja võlu

Vaatamata enneolematutele piirangutele pole kultuurielu lakanud. Kultuuri toetamine on nii riigi, ettevõtete kui ka iga inimese võimuses, kirjutab kultuuriminister Tõnis Lukas.

www.pexels.com
27.03.2020|Kultuuriministeerium

Õiglane maksustamine peab aitama tagada eestikeelse ja -meelse mõtteruumi püsimist

Eestikeelne kirjandus ja ajakirjandus, lugemine üldse on keele ja kultuuri püsimajäämise alustala. E- ja audioväljaannete ning ajakirjanduse käibemaksumäära alandamine seaks väljaanded nii Eesti kui ka laiemalt maailma turul võrdsemasse olukorda.