Sa oled siin

Muinsuskaitseameti peadirektoriks saab Siim Raie

28. jaanuar 2015 - 13:29
Siim Raie (foto: Rene Riisalu)
Siim Raie (foto: Rene Riisalu)

Muinsuskaitseameti peadirektorina alustab 6. aprillil tööd Siim Raie, kes läbis edukalt Riigikantselei tippjuhtide valikukomisjoni poolt korraldatud avaliku konkursi.

„Muinsuskaitseameti uus juht asub ametisse ajal, mil muinsuskaitses laiemalt on piirangutele keskendumine asendumas suurema nõuandva rolliga. Lõpusirgele on jõudmas seaduse uuendamine, mis seaks riigi ning omanike kohustused omavahel paremasse tasakaalu,“ ütles kultuuriminister Urve Tiidus.

Siim Raie ei kavanda enda sõnul suuri muutusi Muinsuskaitseametis, küll aga soovib ta aidata kaasa kaitsealuste objektide tähenduse ja väärtuse senisest avaramale selgitamisele. „Meie kultuuripärand on, mõningate eranditega, jäetud liiga sügavale ajaloo riiulisse. Samas võiks suur osa pärandist olla aktiivses kasutuses, olla aktuaalne tänastele põlvkondadele ning osaleda ka majandusliku väärtuse loomisel,“ ütles Siim Raie. “Soovin, et kogu Eesti kultuuripärand oleks nagu laulupidu – iga kord muutuv ja samas nii muutumatu, tuhandetele vaimset eneseteostust pakkuv, ühine ja samas nii isiklik, identiteeti loov ja tugevdav, ajalooline ning jällegi juba järgmise korra ootusärevust tekitav, tänastele põlvkondadele tähendust ja tähtsust omav traditsioon.“

Siim Raie on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise magistriõppe. Tal on ärijuhtimise bakalaureusekraad EBSist, gümnaasiumihariduse sai Raie Kiviõli 1. Keskkoolist.

Raie on töötanud alates 2011. aastast Vabariigi Presidendi kantselei direktorina. Enne seda oli ta pikalt ametis Eesti Kaubandus-Tööstuskojas, aastast 2002 koja peadirektorina.

Raie on Muinsuskaitse Nõukogu liige, samuti kuulub ta SA Eesti Vabaõhumuuseum ja SA Eesti Kontsert nõukogusse. Lisaks tegutseb Raie Eesti Standardikeskus MTÜ, Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise SA Kredexi ja E-Riigi Akadeemia juhatuses või nõukogus.

Teda on autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe teenetemärgi IV klassi ning mitmete välisriikide teenetemärkidega.

Võõrkeeltest valdab Siim Raie inglise, vene ja saksa keelt.

Muinsuskaitseamet on Kultuuriministeeriumi valitsemisalas tegutsev asutus, mille põhiülesanne on muinsuskaitsetöö korraldamine, riikliku järelevalve teostamine mälestiste ja muinsuskaitsealade üle, kultuurimälestiste riikliku registri pidamine ning kultuuriväärtuste väljaveotaotluste läbivaatamine ja lubade väljastamine.

Veel uudiseid samal teemal

23.11.2020|Kultuuriministeerium

Valitsus täpsustas piirangute sisu ja kehtima hakkamise aega

Valitsus kinnitas täna, 23. novembril uued koroonaviiruse vastased meetmed. Alates laupäevast, 28. novembrist hakkavad koroonaviiruse laia leviku tõttu kehtima uued piirarvud ning saalide täituvuse reeglid. Palume tutvuda ning tingimustega arvastada. Piirangud kehtivad sellisel kujul senikaua, kuni valitsus ei ole otsustanud teisiti!

Teater Vanemuine
20.11.2020|Kultuuriministeerium

OLULINE! Uuel nädalal hakkavad kehtima uued piirangud kultuurivaldkonnale

Valitsus otsustas reedel, 20 novembril, et uuel nädalal hakkavad seoses koroonaviiruse laia levikuga kehtima lisapiiranguid kultuurisündmustele. Rakenduvad uued piirarvud ning saalide täituvuse reeglid. Palume tutvuda!