Sa oled siin

Ministrid Mailis Reps ja Indrek Saar tutvustavad Euroopa Parlamendis Eesti eesistumise hariduse ja kultuuri võtmeteemasid

11. juuli 2017 - 5:00
Euroopa Parlamendihoone
Euroopa Parlamendihoone

Täna, 11. juulil tutvustavad ministrid Mailis Reps ja Indrek Saar Brüsselis Euroopa Parlamendi kultuuri- ja hariduskomisjonile Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise peamisi teemasid hariduse, noorte-, kultuuri-, audiovisuaalpoliitika ja spordivaldkonnas.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eestil suurepärane võimalus tuua kultuuri- ja spordivallas lauale eesistuja vaatest olulised teemad. „Kultuuris keskendume ligipääsule kultuurile ja pärandile digipöörde ajastul. Arutame, mida saavad kultuuriasutused ära teha selleks, et  publikut paremini kaasata.  Spordis soovime liikmesriikidega arutada treeneri rollist ühiskonnas väärtuste ja oskuste õpetajana ning ühiskonna sidustajana, ning ja kuidas treenereid nende muutuvas rollis paremini toetada Euroopas laiemalt,“ selgitas Saar. „Audiovisuaalvaldkonnas on meie juhtida läbirääkimised audiovisuaalmeedia teenuste direktiivi uuendamisel Euroopa Parlamendi ja EL Nõukogu vahel, ning loodame jõuda eesistumise lõpuks kokkuleppele. Siin on meil esmakordne võimalus juhtida EL õigusruumi kaasajastamist, et leida kohane tasakaal konkurentsivõime ja tarbijakaitse vahel Euroopa ühtsel turul,“ rääkis Saar.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et Euroopa parimad PISA tulemused on toonud Eesti hariduse selgelt tähelepanu keskpunkti. „Hariduse juhtriigina veame eest arutelu, kuidas peab muutuma õppimine ja õpetamine üha kiiremini muutuvas maailmas. Tahame haridust ja töömaailma paremini siduda ning muuta info töökohtade ja õppevõimaluste kohta Euroopas lihtsamini kättesaadavaks,“ rääkis Reps. „Digiriigina pakume põnevat arutelu ka noortevaldkonnas, kus tutvustame Euroopale nutika noorsootöö võimalusi. Samuti kavandame koos noortega järgmist Euroopa Liidu noortestrateegiat ja juhime arutelusid Euroopa Solidaarsuskorpuse algatuse üle, millega tahame avardada noorte võimalusi vabatahtlikuks tegevuseks ja tööks,“ selgitas Reps.

Pärastlõunal esineb Mailis Reps ka Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni ees, et tutvustada Eesti eesistumise teadusvaldkonna prioriteete. Põhiküsimuseks teadusvaldkonnas on, kuidas suurendada teaduse ühiskondlikku mõju ja aidata kaasa teaduse rahastamise kasvule Euroopa Liidus. Samuti on Eesti eesmärgiks muuta teaduskoostöö rahastusmaastik lihtsamaks ja läbipaistvamaks.

Kell 13:00 Brüsseli ajal järgi avab kultuuriminister Saar Euroopa Parlamendi hoones Eesti EL eesistumisele pühendatud Eesti kaasaegse kunsti näituse „Kahe-vahel“. Näituse kuraator Marten Esko (Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum)  käsitleb näitusega looduse ning traditsioonide ja digitaalsuse omavahelist suhet Eesti kultuuriruumis, millest on kantud ka Eesti eesistumise moto „Ühtsus läbi tasakaalu“. Euroopa Parlamendis avatav näitus on osa Eesti eesistumise kultuuriprogrammist Brüsselis. Näitus jääb avatuks detsembri lõpuni.

Vaata otseülekannet ministrite ettekannetest Euroopa Parlamendi kultuuri- ja hariduskomisjonis SIIT.

Vaata lisaks:

Eesti EL Nõukogu eesistumise prioriteedid kultuuris, audiovisuaalvaldkonnas ja spordis

Eesistumise prioriteedid hariduses, noortevaldkonnas ja teaduses

Eesti eesistumise ja  EV100 välisprogramm

 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
22.10.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium suurendab erateatrite rahastamist

Kultuuriministeerium otsustas kolmapäeval, 22. oktoobril, et Sakala 3 teatrimaja ideekonkurss lõpetatakse. Riik aga rahastab konkursi käigus sündinud ideede elluviimist ning etenduskunstide valdkonnas tervikuna toetatakse loomingulist mitmekesisust.

Eduard Wiiralt "Mon Paris". Foto: muis.ee
21.10.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

Kultuuriministeerium kuulutas esmaspäeval, 21. oktoobril välja kunstiüliõpilaste konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.