Sa oled siin

Lukas otsis koos Euroopa Liidu kultuuriministritega lahendusi kriisile

9. aprill 2020 - 15:16

Kultuuriminister Tõnis Lukas osales eile õhtul videosilla teel Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel, kus arutati viiruse COVID-19 kaasnevat mõju kultuuri- ja audiovisuaalsektorile ning nii liikmesriikide juba rakendatud või plaanitavaid kui ka võimalikke EL tasandi meetmeid.

Kultuuriminister Tõnis Lukase sõnul on Eesti eesmärk, et kultuurielu väljuks kriisist vähemalt sama tugevana kui ta sinna sattus. Hetkel on eesmärgiks tagada kultuurivaldkonna olemasoleva struktuuri püsimine ning vabakutseliste loovisikute, kultuuriorganisatsioonide ja kultuuriettevõtjate võimekus nii kriisi ajal kui ka pärast kriisi. „Enamik liikmesriikide eesmärk on esimeses etapis sama, mis meil – tähtis on tagada loovisikute ja vabakutseliste sotsiaalne toimetulek ning vältida koondamisi ja kultuuriasutuste pankrotistumisi. Eesti kultuurivaldkonna abipaketi suurus 25 miljonit on ka Euroopa tasemel tähelepanuväärselt suur tugi,“ lisas Lukas.

Kohtumisel kiideti üksmeelselt Euroopa Komisjoni kiireid üldisi toetusmeetmeid COVID-19 pandeemia raames ning rõhutati, et on oluline, et kultuurisektoril oleks võimalik neist osa saada.

Rõhutati, et Euroopa Liidu tasandil on oluline jagada infot meetmete mõjude kohta ja arutada ühiselt, kuidas pikaajaliselt ja jätkusuutlikkult sektorit toetada, sest kriisist väljatulek saab olema pikk protsess. Lahendusi tuleks otsida valdkonda kaasates ning koordineeritult, sest eraldi ja üksi on keeruline jätkusuutlikke lahendusi leida.

Ministrid jätkavad arutelusid 19. mai ametlikus nõukogus.

Lisainfo
Heili Jõe
Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik
heili.joe@kul.ee
6282 228

Veel uudiseid samal teemal

21.05.2020|Kultuuriministeerium

Valitsus täpsustas eriolukorrajärgseid leevendusi

Valitsus täpsustas neljapäeval, 21. mai 2020 toimunud istungil eriolukorrajärgseid leevendusi. Uued leevendused puudutavad otseselt kultuurivaldkonda – nii kinosid, teatreid, kontsertorganisatsioone kui ka näiteks muuseume.

Tehvandi staadion. Foto: Kultuuriministeerium
18.05.2020|Kultuuriministeerium

Eriolukord on lõppenud, piiranguid leevendatakse samm-sammult

Valitsuse 16. mai otsuse kohaselt lõppes pühapäeva, 17. mai keskööl eriolukord Eestis. Eriolukorra ajal kehtestatud piirangud leevenevad samm-sammult. Kehtima jääb kõige olulisem liikumispiirang ehk 2+2 reegel. Tutvu kitsendustega kultuuri- ja spordivaldkonnas.