Sa oled siin

Lukas allkirjastas Vilniuses Balti Assamblee kirjandusauhinna vastastikuse mõistmise memorandumi

24. juuli 2020 - 13:30
Balti Assamblee kirjandusauhinna vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamine
Balti Assamblee kirjandusauhinna vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamine

Kultuuriminister Tõnis Lukas on täna visiidil Leedus, kus koos Leedu kultuuriminister Mindaugas Kvietkauskase ja Läti kultuuriminister Nauris Puntulisega allkirjastati Balti Assamblee kirjandusauhinna vastastikuse mõistmise memorandum.

Visiidil arutakse veel Balti riikide kultuurikoostööd pandeemiajärgsel perioodil ja Balti Kultuurifondi tugevdamist.
„Eesti riigi rahalise toetuse suurus kultuurile tekitas positiivset elevust. Eraldi tõstan veel kolleegide vahel üles kultuurikorraldajate mure, milleks on ära jäänud või edasi lükatud etenduste ja kontsertide piletite tagasiostmise tingimused. Kogemusi peab vahetama, sest tuleb jälgida, et Eestis toimuks ka edaspidi kõrgel tasemel maailmanimedega kontserte ja need ei koliks sealsete soodsamate tingimuste otsingul näiteks Soome, aga ka Lätti ja Leetu,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Balti Assamblee kirjandusauhinna vastastikuse mõistmise memorandumiga lepiti kokku suurendada auhinna prestiiži ning nähtavust. Pilt memorandumi allkirjastamisest manuses.

„Balti riikide kultuurikoostöö nii rahvusvaheliselt kui ka omakeskis on suurepärane ja maailmamastaabis unikaalne. Ühised edukad ettevõtmised nagu näiteks balti sümbolistide näitus maailmakuulsas Pariisi Orsay’ muuseumis, arhitektuuripaviljon Veneetsia biennaalil ning osalemine Londoni raamatumessil näitavad, et 1+1+1 on kahtlemata suurem kui 3,“ lisas Lukas

Samuti avavad ministrid Leedu Rahvusgaleriis pidulikult näituse „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ ning külastavad Saskia Boddeke ja Peter Greenaway näitust “Why is it hard to love?” Mo Muuseumis.

Veel uudiseid samal teemal

31.07.2020|Kultuuriministeerium

1. augustil avaneb taotlusvooru „Eesti kultuur maailmas“ 2020. aasta 2. voor

Eesti kultuuri rahvusvahelistumist toetava taotlusvooru „Eesti kultuur maailmas“ tänavune 2. voor avaneb 1. augustil. Taotluste esitamise viimane päev on 17. august.

Viljandi Vana kalmistu Foto: Anne Kivi
23.07.2020|Riigikantselei

Narva vangilaagri ja Viljandi Vana kalmistu kuulutati kultuurimälestisteks

Kultuuriminister Tõnis Lukas allkirjastas täna käskkirjad, millega kuulutas kultuurimälestisteks Narva vangilaagri kalmistu ning Viljandi Vana kalmistu.