Sa oled siin

Loomesektorit julgustatakse koostööle teiste sektoritega

30. november 2015 - 14:52
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus logo

Täna, 30. novembril avas EAS loomemajanduse arendamise meetmes uue tegevuse „Loomemajanduse sidumine teiste sektoritega“, mis on suunatud loomemajanduse ja teiste majandussektorite koostööprojektide elluviimisele.

EASi loomemajanduse programmi koordinaatori Katrin Pööra sõnul saavad ettevõtted äsja avatud tegevuse kaudu arendada oma tooteid ja teenuseid ning ärimudeleid, müüki ja turundust. „Nende tegevuste tulemusena peab suurenema ettevõtete lisandväärtus ja ekspordivõimekus. Eesmärk on toetada eelkõige võimalikult laiapõhjalise mõjuga projekte,“ lisas Pööra.

Kultuuriministeeriumi loomemajanduse nõunik Anu-Maaja Pallok täiendas, et toetust saavad taotleda väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kes ei tegutse loomemajanduse valdkondades, kuid soovivad kaasata loomesektoris tegutsevaid ettevõtteid oma arenguplaanide elluviimisesse. „Näiteks võivad turismi- ja disainisektori esindajad ning kultuuripärandi kandjad jõuda oma eriomaste teadmiste ning oskuste kombineerimise kaudu uudsete lahenduste ja turuvõimalusteni. Samuti ka näiteks eksportöörid erinevatest tööstusharudest saavad kasvatada loomesektori kaasamise abil lisandväärtust ja aidata seeläbi loomeettevõtjaid välisturgudele. Tulemuste saavutamiseks on oluline eesmärkide ühisosa leidmine ja partnerlus võrdsetel alustel,“ selgitas Pallok.

Toetus ühe projekti kohta on kuni 50% projekti maksumusest ning maksimaalselt kuni 20 000 eurot. Tuleb arvestada, et projekti omafinantseering peab sisaldama vähemalt poole ulatuses kasusaajate rahalist panust. Loomemajanduse sektoris tegutsevaid ettevõtjaid käsitletakse teenusepakkujatest kasusaajatena, kes samuti panustavad rahaliselt projekti elluviimisesse.

Taotlusi saab esitada  jooksvalt läbi EASi e-teeninduse. Tegevuse eelarve on 700 000 eurot.  Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo: www.eas.ee/loomemajandus

 

Veel uudiseid samal teemal

09.08.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium kutsub Arvamusfestivalil lõimumisteemalistele aruteludele

Kultuuriministeerium koos Riigikantselei ja Eesti Koostöö Koguga sisustavad 10.-11. augustini Arvamusfestivali koosloomeala. Põnevas programmis arutatakse selle üle, kui edukas, avatud ja turvaline peaks Eesti olema aastal 2035 ning kuidas seatud sihte koosloomes saavutada. Kultuuriministeerium veab lõimumisteemalist rühmatööd ja arutelu.

06.08.2018|Kultuuriministeerium

Ida-Virumaal algavad ametnike välitööd

Tänasest saavad Ida-Virumaal alguse riigiametnike välitööd, mille põhieesmärk on arengustrateegiate jaoks sisuliste ideede kogumine koostöös erinevate ametkondade ning kohalike partnerorganisatsioonidega. Kahenädalase programmi käivitab avakonverents Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.