Sa oled siin

Loomesektorit julgustatakse koostööle teiste sektoritega

30. november 2015 - 14:52
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus logo

Täna, 30. novembril avas EAS loomemajanduse arendamise meetmes uue tegevuse „Loomemajanduse sidumine teiste sektoritega“, mis on suunatud loomemajanduse ja teiste majandussektorite koostööprojektide elluviimisele.

EASi loomemajanduse programmi koordinaatori Katrin Pööra sõnul saavad ettevõtted äsja avatud tegevuse kaudu arendada oma tooteid ja teenuseid ning ärimudeleid, müüki ja turundust. „Nende tegevuste tulemusena peab suurenema ettevõtete lisandväärtus ja ekspordivõimekus. Eesmärk on toetada eelkõige võimalikult laiapõhjalise mõjuga projekte,“ lisas Pööra.

Kultuuriministeeriumi loomemajanduse nõunik Anu-Maaja Pallok täiendas, et toetust saavad taotleda väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kes ei tegutse loomemajanduse valdkondades, kuid soovivad kaasata loomesektoris tegutsevaid ettevõtteid oma arenguplaanide elluviimisesse. „Näiteks võivad turismi- ja disainisektori esindajad ning kultuuripärandi kandjad jõuda oma eriomaste teadmiste ning oskuste kombineerimise kaudu uudsete lahenduste ja turuvõimalusteni. Samuti ka näiteks eksportöörid erinevatest tööstusharudest saavad kasvatada loomesektori kaasamise abil lisandväärtust ja aidata seeläbi loomeettevõtjaid välisturgudele. Tulemuste saavutamiseks on oluline eesmärkide ühisosa leidmine ja partnerlus võrdsetel alustel,“ selgitas Pallok.

Toetus ühe projekti kohta on kuni 50% projekti maksumusest ning maksimaalselt kuni 20 000 eurot. Tuleb arvestada, et projekti omafinantseering peab sisaldama vähemalt poole ulatuses kasusaajate rahalist panust. Loomemajanduse sektoris tegutsevaid ettevõtjaid käsitletakse teenusepakkujatest kasusaajatena, kes samuti panustavad rahaliselt projekti elluviimisesse.

Taotlusi saab esitada  jooksvalt läbi EASi e-teeninduse. Tegevuse eelarve on 700 000 eurot.  Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo: www.eas.ee/loomemajandus

 

Veel uudiseid samal teemal

Eesti ühisstend Tokyo Big Sight messikeskuses
29.11.2019|Kultuuriministeerium

Kümme aastat loomemajandust – kuhu edasi?

Loomemajandussektori uuringud ja kaardistused näitavad kasvu nii loomeettevõtete arvu, tööhõive kui ka kogutulu osas, aga toovad välja ka nõrkusi, arenguvajadusi ja tulevikutrende nii siseriiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, kirjutab Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok.

Indrek Reimand
27.09.2019|Kultuuriministeerium

Kratid ehk tehisintellekt kultuuris – unistus või reaalsus?

Kultuuriministeeriumi IT-osakonna juhataja Indrek Reimand selgitab, mis on tehisintellekt, millal teda nimetatakse kratiks ning kuidas saavad kratid kultuuri ja seeläbi ettevõtlust ning riigi juhtimist paremaks teha.