Sa oled siin

Loomemajanduse meetme määruse muudatused jõustuvad 30. mail

24. mai 2016 - 11:01

30.05.2016 jõustuvad muudatused kultuuriministri määruses „Loomemajanduse tugistruktuuride, ühisprojektide ja ekspordivõimekuse arendamise toetamise tingimused ja kord“.

"Peamiselt on tegu mitmete rakenduslike aspektide täpsustamisega, et tingimused oleksid kõikidele osapooltele selgemad ja meede seeläbi paremini rakendatav. Senise enam kui aastase rakendusperioodi jooksul on esile kerkinud mitmeid kitsaskohti, mida soovime muudatustega lahendada," ütles Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok.

Sisulistest muudatustes puudutab üks meetme sihtgrupi määratlemist, täpsemalt alustava ettevõtja mõistet. Senine alustava ettevõtja määratlus, mis ühtis ettevõtlusmeetmetes kasutusel olnud algse terminiga, osutus liialt kitsendavaks ning takistas mitmete ambitsioonikate, kasvule suunatud ja ekspordivõimeliste kasusaajate kaasamist inkubatsiooniprogrammidesse ning ärikiirenditesse, mis omakorda mõjutas konkreetse tegevussuuna sihtgrupi suurust ja kvaliteeti. Seega saavad alates 1. juunist liituda käimasolevate inkubatsiooni- ja ärikiirendite projektidega ka sellised alustavad ettevõtjad, kes varasema määratluse kohaselt ei oleks sihtgrupi hulka mahtunud. Eelnev muudatus on seotud meetme tulemuslikkuse ja mõju suurendamisega.

Ka teine sisuline muudatus on otseselt seotud meetme tulemuslikkuse ja mõju tagamisega. Ekspordivõimekuse suurendamiseks toetuse saamisel peavad ettevõtjad saavutama projekti lõppemise aastale järgneval teisel majandusaastal müügitulu kasvu, mis on vähemalt võrdne toetuse kahekordse suurusega ja ekspordi müügitulu kasvu vähemalt 20%. Projekti tulemusena eksporti alustava ettevõtja ekspordi osakaal müügitulust peab projekti lõppemisele järgneval teisel majandusaastal olema vähemalt 25% müügitulust.

Need tingimused on nüüd sätestatud toetuse saaja kohustustena ja kehtivad nendele taotlustele, mis esitatakse EASi pärast 1. juunit.

Võimekust saavutada eelpool nimetud kasvunäitajad aitab tõendada ettevõtja varasem tegevus ehk siis ekspordivõimekuse suurendamise toetust saavad nüüd taotleda need loomeettevõtjad, kelle varasem müügitulu loomemajanduse valdkondade tegevustest on viimase majandusaasta aruande põhjal vähemalt 50 000 eurot.

Lävendite kehtestamisel on lähtutud nii loomemajanduse valdkondade eripäradest kui „Eesti ettevõtluse kasvustrateegias 2014–2020“ toodud kiireltkasvava ettevõtte määratlusest.

Loomemajandamise arendamise meetme rakendusasutuseks on Kultuuriministeerium ja rakendusüksuseks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Lisainfo:
Anu-Maaja Pallok
Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik
E-post: anu-maaja.pallok@kul.ee
Tel: 628 2234
 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: europa.rs
23.08.2019|Kultuuriministeerium

Eestist valitav Euroopa kultuuripealinn 2024 selgub 28. augustil

Kolmapäeval, 28. augustil selgub Eestist valitav Euroopa 2024. aasta kultuuripealinn. Omavahel on lõppvoorus jäänud konkureerima Tartu ja Narva. Tänavu on Euroopa kultuuripealinnad Itaalias asuv Matera ning Bulgaaria linn Plovdiv.

Foto: ERR telemaja, Kadarik Tüür Arhitektid OÜ „Roheline lina”
15.08.2019|Kultuuriministeerium

Valitsus rahastab nii rahvusringhäälingu kui ka rahvusraamatukogu ehitust

Valitsuskabinet leppis täna, 15. augustil kokku kinnisvarainvesteeringud lähiaastateks. Algab Eesti Rahvusringhäälingu uue telekompleksi ehitus ning Eesti Rahvusraamatukogu kauaoodatud renoveerimistööd.