Sa oled siin

Kuula täna kultuuriministri aastakõnet Riigikogus

29. jaanuar 2019 - 14:39
Kultuuriminister Indrek Saar. Foto: Erik Peinar
Kultuuriminister Indrek Saar. Foto: Erik Peinar

Kultuuriminister Indrek Saar teeb 30. jaanuaril Riigikogule ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Minister Saare ametiaja viimane aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aasta jooksul ning annab hinnanguid ja soovitusi tulevikuks.

Kultuuriminister teeb ettekande kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta igal aastal Riigikogu kevadistungjärgul pärast seda, kui valitsus on tutvunud visioonidokumendi täitmise aruandega.

„Möödunud aasta läheb ajalukku, sest Eestis loodi ja kogeti kultuuri rohkem kui kunagi varem. Meie rahvuskultuur on praegu väga heas seisus,“ kinnitas kultuuriminister Indrek Saar. „Riigi moraalne ülesanne on kultuurile uute väravate avamine. Peame toetama erainitsiatiivi, tegema rohkem koostööd kogukondadega ja olema maailmale avatud. Igasugused üleskutsed kultuurile sisuliste piirangute kehtestamiseks on rumalad, sest need alahindaksid mitte ainult loojaid, vaid ka kõiki kultuurist osasaajaid,“ toonitas Saar. 

Kultuuriministri aastakõne saab otsepildis jälgida Riigikogu kodulehel. Riigikogu täiskogu istung algab kell 14.00

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Kultuuriministeerium
22.10.2019|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium suurendab erateatrite rahastamist

Kultuuriministeerium otsustas täna, 22. oktoobril, et Sakala 3 teatrimaja ideekonkurss lõpetatakse. Riik aga rahastab konkursi käigus sündinud ideede elluviimist ning etenduskunstide valdkonnas tervikuna toetatakse loomingulist mitmekesisust.

Eduard Wiiralt "Mon Paris". Foto: muis.ee
21.10.2019|Kultuuriministeerium

Algas konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

Kultuuriministeerium kuulutas täna, 21. oktoobril välja kunstiüliõpilaste konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist.