Sa oled siin

Kultuuritöötajate palgalepe saab allkirjad

8. detsember 2019 - 11:37
Foto: Kultuuriministeerium
Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Tõnis Lukas ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) juhatuse esimees Ago Tuuling allkirjastavad esmaspäeval, 9. detsembril kultuuritöötajate palgakokkuleppe. Selle kohaselt tõuseb Kultuuriministeeriumi valitsemisala asutuste töötajate palgafond 2,5 protsendi võrra.

Palgafondi jaotumine sõltub asutuste endi otsustest ning tõus laieneb asutuste kogu töötajaskonnale. Üleriigiline palgakokkulepe puudutab Kultuuriministeeriumi eelarvest palka saavaid kultuuritöötajaid, kuid on soovituslik kõigile kultuurivaldkonna asutustele sõltumata nende haldusalluvusest või omandivormist.

„Palgafondi tõus on kultuurile märkimisväärne võit, seda enam, et palgatõusuootus on aastatega üha enam põhjendatud kõigi töötajate puhul, ka neil, kelle tasu on alammäärast kõrgemal,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas pärast seda, kui valitsus oli saavutanud 2020. aasta palgatõusu küsimuses kokkuleppe.  

Kultuuritöötaja riiklik miinimumtöötasu on ka 2020. aastal 1300 eurot. Lähemalt saab kultuuritöötajate palgatõusu ning muude 2020. aasta kultuurieelarve prioriteetide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

Palgalepe allkirjastatakse Kultuuriministeeriumi suures saalis (Suur-Karja 23, Tallinn) esmaspäeval kell 12.30. Ajakirjanikud on oodatud.

Veel uudiseid samal teemal

Kirjanike maja
29.10.2020|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium võtab luubi alla vabakutseliste loovisikute olukorra

Kultuuriministeerium ootab reedeks, 6. novembriks pakkumusi hankele, et viia läbi uuring „Vabakutselised loovisikud, nende majandusliku toimetuleku mudelid ja sotsiaalsete garantiide kättesaadavus“. Uuring peab andma vastused, kes on loomevaldkondade vabakutselised, kuidas neil läheb ning millised võiksid olla edasised kultuuri- või sotsiaalpoliitika sammud nende sotsiaalmajandusliku olukorra parandamiseks. Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus teeb olukorrast ülevaate.

Taaniel Raudsepp
29.10.2020|Kultuuriministeerium

Uue perioodi arengukava annab aluse kultuuripoliitika elluviimisele

Kümnendi lõpp läheneb, mistõttu saabub peagi ka alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ lõpptähtpäev. Uue kümneaastase perioodi arengukava peab andma uued ja konkreetsed kultuuripoliitilised sihid. Arengukava koostamise protsess on alanud ning seda tutvustab Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp.